Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler

16 Nisan 2019, 08:07
Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler

Çamaşır yıkarken bir takım teknikleri bilirseniz çamaşırınızı nasıl uzun ömürlü kokuya sahip olmasını sağlamanız gerektiğinin bilgisine sahip olabilirsiniz. Çamaşırlarınızın güzel kokması ve kokunun çamaşır üzerinde uzun ömürlü olması için neler yapılmalıdır? Merak ettiğiniz bu bilgi için haberimizin içeriğine göz atınız...

Çamaşırlar, gündelik hayatımızda sürekli olarak kullandığımız kıyafetlerimiz ve eşyalarımızdan ibarettir. Kirli olan çamaşırlar zamanla yıkandıkça ve eskidikçe üzerinde koku hapsetme yetisini kaybetmektedir. Bu durumda çamaşırınızın güzel kokması için hangi yöntemler uygulanmalıdır? Çamaşırınızı güzel kokutacak doğal yöntemleri sizler için derledik. İşte, çamaşırlara güzel ve uzun ömürlü koku sağlamanın yolları...

Güzel kokulu çamaşırlar

ÇAMAŞIR YIKARKEN KULLANILAN DOĞAL KOKULAR

- Nane yağını, sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave edebilirsiniz. Nane yağı çamaşırlarınıza, hijyenik ve ferah bir koku sağlarken aynı zamanda keskin kokusuyla uzun ömürlü de olacaktır.

- Lavanta yağının keskin kokusunu bilmeyen yok. Lavanta yağını sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave ediniz. Uyku tutmayan kişiler için sakinleştirici özelliği olduğu olduğundan rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. (Pijama ve yatak takımınız için ideal bir tercih)

Çay ağacı yağı, antibakteriyel içeriğiyle kronik hasta olan çocuklar için mükemmel bir çamaşır esansı olarak bilinmektedir. Çay ağacı yağını sıvı deterjanın olduğu bölüme ilave yapınız. 

- Bebek ve çocukların kıyafetlerini yıkamak için okaliptüs yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ nefes açıcı kokusuyla sinüs sorunu ve soğuk algınlığı durumlarında rahatlatma yapacaktır.

- Papatya kokusunu her tarzda kıyafetlerinizle yıkayabilirsiniz. Papatya yağını kullanırken sıvı deterjan bölümüne koyduğunuz kokunun çok keskin olmamasına özen gösteriniz.

- Biberiye yağı alerjik (kaşıntı) gibi durumlara iyi gelebilir ancak yün, saten ve ipek kumaşlarda kullanmanız önerilmez.

- Portakal veya limon yağının miktarını, sıvı deterjan bölümüne eklemeden önce lekeli kıyafetlerin yoğunluğuna göre ayarlayınız. Lekeli olan kıyafetleriniz üzerinde leke çıkarıcı görevi üstlenecek ve keskin kokularıyla uzun ömürlü bir koku etkisi de sağlayacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar