Pipet ile iğne oyası yapımı

18 Nisan 2019, 07:15
Pipet ile iğne oyası yapımı

Pipet ile iğne oyası genellikle en kolay ve pratik el işi olarak bilinmektedir. Pipet ile iğne oyası pratik el işleri arasında faklı yöntemlerle de uygulanabilir ancak Yasemin.com olarak sizlere pratik yöntemini sunuyoruz. Pipet ile iğne oyası nasıl yapılır? Yanıtlar için içeriğe göz atınız...

Pipet ile iğne oyası yapımında önemli bir detay, oya ipinin sık ve düzgün olmasıdır. Bu nedenle iğne oyası yaparken pipet kullanımı mükemmel bir yardımcı malzeme olarak el işi mutfağında yerini almıştır. Pipet ile oya nasıl yapılır? Pipet oyanın pratik yapılışı için sayfamızın içeriğine göz gezdiriniz. İşte, adım adım pipet ile oya yapılışı...

Pipet ile oya

PİPET İLE OYA YAPILIŞI

- Yazma kenarına her bir motif için pipet üstüne 20 ilmek geçiriniz. Sonra açıkta kalan ipler çekilerek sıkılaştırma işlemi yapınız.

- Pipete sarılmış olan ipleri pipetten çıkartınız ve boşta duran iplerden ise gerdirme işlemi yapınız. Daha sonrasında boştaki ipleri kesebilirsiniz. Açılmaması için ipin ucu yakarak birbirine yapıştırabilirsiniz. Böylelikle sağlamlaşacaktır.

- Yazmanın üzerindeki motifleri ilave etmek için örümcek stili ile başlayarak tırabzan ve sık iğne yapınız. Pipet üzerine toplamda 3 adet pimpirik uygulayınız.

- Bu sıralanan uygulamalara yazmanız istenen şekli alana kadar devam ediniz. Yanlışlık yaptığınızda, işleme kaldığınız yerden devam edecek kadar ipi sökebilir daha sonra kaldığınız yerden ip dolamaya devam edebilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar