Çift camın avantajları nelerdir? Çift cam nasıl temizlenir?

20 Nisan 2019, 07:00
Çift camın avantajları nelerdir? Çift cam nasıl temizlenir?

Sıcağı, soğuğu ve dışarıdan gürültüyü geçirmemesi nedeniyle kullanılan çift camlar ev ve iş yerlerinde özellikle tercih edilen bir cam çeşididir. Çift camın avantajları nelerdir? Çift cam temizliği nasıl yapılmaktadır? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Kolay kırılan bir yapısı olan camların, çift taraflı yapılarak daha sağlam bir hale getirilmesiyle çift cam türü elde edilmiştir. Camlar çeşidine göre saydam veya yarı saydam olabilmektedir. Cam sıvı haldeyken aşamalı olarak soğuduğu için kolaylıkla farklı şekillere de dönüşebilmektedir. Çift camları temizlemek bayanların korkulu rüyası olabilir ancak kolay ve pratik yöntemlerle zorlu temizliğin üzerinden gelebilirsiniz. Çift cam avantajları nelerdir? Çift cam temizliği nasıl yapılır?

Çift Cam Bakımı

ÇİFT CAM AVANTAJLARI

Evimizde, iş yerimizde çiftli cam kullanılırsa, tekli camın özelliklerini iki kata çıkarmış olabilirsiniz. Tek camda ışığı geçirme miktarı ne kadarsa çift cam da ışığın yansımasında da aynı olmaktadır. İçeri ile dışarının havasını dengede tutmasıyla, özellikle kış aylarında yakıttan oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bir diğer avantajı da dışarıdan gelen sesi azaltmasıdır.

Çift cam temizliği

ÇİFT CAM NASIL TEMİZLENİR?

Mıknatıslı bezler çift camları temizlemek için ideal bir seçenek olabilir. Mıknatıs bez yerine saplı fırçalardan da elde edebilirsiniz. Öncelikle camı sirkeli su ile siliniz daha sonra uzun saplı fırçaya polar cinsi bez geçirerek temizleme işlemine geçiniz. Camı deterjan gibi kimyasallarla temizlemek yerine ılık su ve cam silmeye özel sıvı deterjanını kullanınız. Camı temizlemek için gazeteyi çok sık kullanırsanız, camınız çizilmeye ve lekeli gözükecektir. Bu yüzden gazete yerine cam için özel satılan bezleri kullanınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar