Market alışverişini ucuza getirmenin püf noktaları

16 Mayıs 2019, 11:10
Market alışverişini ucuza getirmenin püf noktaları

Ramazan alışverişini ucuza getirmek ve mantıklı düşünerek alışveriş yapmak için bir kaç formül sunuyoruz. Market alışverişlerini ucuza getirmenin püf noktalarının temel bilgilerini açıkladığımız haberimizin için içeriğe göz atınız...

Market alışverişi son zamanlarda ekonominin üzerinde seyretmektedir. Bunun nedeni yapılan bilinçsiz alışveriş olabilir. Alışveriş listesi tutarak veya bir takım değişiklikler yaparak alışılagelmiş tabuları kırmanız sizlere daha uygun bir alışveriş yapmanızda olumlu etki oluşturabilir. Market alışverişini uygun fiyata düşürmeniz için neler yapılmalıdır? Püf noktaları nelerdir?

Ucuz alışveriş için püf noktalar

UCUZ ALIŞVERİŞ İÇİN;

- Ramazan sofralarının hurması herkesin malumu. Toptan paket hurma satın almanız her zaman için marketten alacağınız hurmadan daha ekonomik olacaktır.

- Ramazanda et menülerinin yerine bir değişiklik yapabilir. Tavuklu mantar sote yapabilirsiniz. Mantar ile alakalı yemekleri çoğaltabilirsiniz. Etin fiyatının yüksek olduğu şu dönemde ideal bir yemek tercihi olacaktır.

Uygun alışveriş teknikleri

- Kahvaltılık malzemelerini toptan almanız bütçeye bir o kadar yardımcı olacaktır. Sahurda kahvaltı yapmak istediğinizde ekstra bir yemek derdiniz kalmayacaktır.

- İftarda yeşillik salatasına önem veriniz. Uygun fiyatlı yeşillikler alarak o ürünlerden salata yapmaya özen gösteriniz.

- Ramazan ayında derin bir temizlik yapmanız gereksinim olmayacağından dolayı temizlik eşyalarını azar azar kullanarak bu ayı bayrama kadar tedarikli bir şekilde geçirebilirsiniz. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar