Yazlık merserize örgü modelleri ve yapılışları

13 Haziran 2019, 08:20
Yazlık merserize örgü modelleri ve yapılışları

Yazın oldukça fazla giyilen kıyafetler arasındadır. Delikli örgü olmasından dolayı yazın tercih edilen en popüler örgü modelidir. Peki, yazlık örgü çeşitleri arasında en çok tercih edilen model hangisidir? Yazlık örgü modeli nasıl yapılır? İşte, merak edilen detaylar...

Genellikle hazır giyimde kullanılan dokuma kumaşları gibi bir takım kumaş cinsleri alerji yapabilmektedir. Özellikle yazın daha da fazla artış gösteren alerjik reaksiyonlar can sıkıcı olmasının yanı sıra hatta kronik rahatsızlıklara yol açabilir. Yaz ayında uzak durmanız kumaşlar ile alakalı bilgi almak için haberimize göz atabilirsiniz. Merserize tarzı delikli örgü modelleri kullanımı rahat olması bakımından yazlık örgü modellerinde tercihen baş sıralarda yerini almaktadır. Peki, yazlık delikli örgü nasıl örülür? Merserize örgü modeli nasıl yapılır? Örülüşü kolay ve pratik bir yazlık örgü için haberimize göz atınız...

Yazlık merserize örgü modelleri ve yapılışları

PRATİK VE KOLAY MERSERİZE ÖRGÜ YAPIMI

- Başlangıç olarak 61 ilmek örnek için (ilmek sayısını artırabilirsiniz); 3 diş haraşo örünüz, ve örnek kurmaya başlayınız.

Yazlık örgü modeli  aşama 1

- 1.sırayı takip ettiğiniz taktirde; 1 ilmek haraşo, 1 dolama, 1 ilmek haraşo şeklinde bu adımlarla 5 ilmek örünüz. 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek sonlandırınız.

- 1 ilmek aldıktan sonra 5 ilmek kesme işlemi yapınız. 1 ilmek haraşo, 1 dolama işlemi yaparak tekrar aynı şekilde 10 ilmek örünüz.

Yazlık örgü modeli aşama 2

- Aynı yöntemler eşliğinde 10 ilmek kesiniz ve 1 ilmek haraşo, 1 dolama şeklinde 10 ilmek örünüz ve 10 ilmek sonlandırınız.

- 10 ilmek sonlandırma işleminden sonra kalan 11 ilmekle sırayı bitiriniz. 2.sıraya geldiğiniz ise dolama yapılan ilmekleri şişten bırakarak ilmekleri uzatınız, 6 ilmek ördükten sonra ise 5 ilmek atınız.

Yazlık örgü modeli aşama 3

10 ilmek haraşo, şişe 10 ilmek attıktan sonra 10 ilmek haraşo yöntemi şeklinde sırayı bitiriniz. 3 diş haraşo ördükten sonra aynı işlemleri örgü istediğiniz boyuta gelene kadar devam ettiriniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar