Deri tayt temizliği nasıl yapılır? Deri tayt bakımı hakkında...

13 Temmuz 2019, 08:50
Deri tayt temizliği nasıl yapılır? Deri tayt bakımı hakkında...

Deri en zor kullanılan kıyafet takımları içerisinde yer alabilir. Ancak görselliğiyle kendine hayran bırakan bir tarafı vardır. Deri kıyafetleri bakım iyi olduğu müddetçe uzun süreli kullanılmaktadır. Peki, günümüzde kullanımı oldukça revaçta olan deri tayt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Deri temizliği denince hanımların korkulu rüyası başlıyor. Narin yapısı gereği çabuk aşınma korkusuyla başlanan temizlik olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Yetersiz bilgi nedeniyle yıkama koşullarına uyulmamasıyla beraberinde gelişen bu yüz asıcı durum artık tarihe karışıyor. Sayfamızda yer verdiğimiz deri temizliği hakkındaki bilgilerden yararlanmak için linke göz atabilirsiniz. Peki, deri tayt temizliği ve bakımı nasıl yapılmalıdır? Deri tayt bakımı hakkındaki bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz...

Deri tayt bakımı hakkındaki bilinmesi gerekenler

DERİ TAYT BAKIMI NASIL YAPILIR?

- Deri taytı temizlemek için ucu yumuşak bir fırçaya gereksinim vardır. Veya sünger de olabilir.

- Şampuan ve kuru bir bezi de yanınızdan ayırmayınız. Deri taytı temizlemek için; 1 çay kaşığı hafif deri şampuanı 2 su bardağı suda inceltiniz. Bezi sabunlu sıvıya batırınız, sonra iyice nemlendirerek damlayacak şekilde sıkınız.

Deri tayt temizliği nasıl yapılır?

- Fırçayı veya süngeri taytın üzerinde keskin lekeler olduğunda kullanabilirsiniz. Uyguladığınız yöntemden sonra fırça yardımıyla şampuanın iyice yayılmasını sağlamak ve lekelerin yok olmasını sağlayacaksınız.

- Doğal beyaz sabun deri tayt temizliğinde kullanılması gereken bir malzemedir. Beyaz sabunu taytın üzerinde gezdiriniz. Hafif sulandırınız. Köpüklenme gerçekleştikten sonra taytın iki ucunu birbirine çitiledikten sonra temizliğin son aşaması olan durulama aşamasına geçiniz. 

- Deri taytı genellikle tersini çevirerek durulama işlemini yapınız. Suyun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmasına dikkat ediniz.

- Kurulama işleminde ise kesinlikle direkt güneş ışığı altında yapmayınız. Deri üzerindeki lekeler çıktıktan sonra çatlamasını ve kurumasını önlemek için deri kremi ya da jel uygulayınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar