Nar suyunun faydaları

19 Ekim 2017, 08:51
Nar suyunun faydaları

Meyve suyu ile diş eti iltihabı geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yada yüksek tansiyondan kurtulmanıza vesile olabileceğini? İşte şifasıyla şaşırtan narın bilinmeyen faydaları..

Bereketin simgesi olarak bilinen nar, ağacının kökünden kabuğuna kadar her yeri şifa vesilesi nadir meyvelerden. Narın içerisinde bulunan asitler antibakteriyel ve antiseptik özellikler taşır. Bu özellikleri sayesinde de özellikle diş eti iltihaplanması, böbrek iltihaplanmasına, yüksek tansiyonun yerleşmesine ve rahim duvarı incelmesine karşı bir numaralı çözümdür.

Nar suyuyla diş eti iltihaplarından korunmak yada kurtulmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken narı portakal sıkar gibi ikiye bölerek sıkmaktır. Buradaki amaç elde edilen nar suyuna, narın kabuğunun iç kısmında bulunan antibakteriyel, antiseptik ve antiinflamatuvar maddelerin suya karışmasıdır.

Diş eti iltihaplanması yaşandığında sıkılan nar suyunu günde 2-3 kez bir çay bardağı kadar hazırlayıp ağızda bekleterek yudum yudum içilmelidir.

Yüksek tansiyon şikayetleri için iyi bir destekleyici olarak bilinen nar, özellikle yeni teşhis konmuş kişiler için tedavi sürecinde mükemmel bir şifa kaynağıdır. Günde iki bardak nar suyu tüketen yüksek tansiyon hastalarının yeni başlamış bu rahatsızlığı kontrol altına almaları için önemli bir kaynaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar