Temizlik ürünü alırken nelere dikkat edilmeli?

13 Mart 2018, 15:05
Temizlik ürünü alırken nelere dikkat edilmeli?

Temizlik malzemesi alırken nelere dikkat edilmeli? Kokulu ürünler zararlı mı? Evi temizlerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte yanıtı...

Evlerde bulunan temizlik malzemelerinin içindeki birçok kimyasal madde, çocukların bağışıklık sistemini zayıflatmasına neden olur. Dolayısıyla deterjan gibi daha birçok temizlik malzemesini seçerken gerekli olan hassasiyete özen gösterilmelidir. Eğer gösterilmezse çocuklarda alerji, solunum problemleri, el-ayak-ağız hastalığı, cilt rahatsızlıkları gibi bazı hastalıklar tetiklenebilir.

Güzel kokuyor diye alınan ürünler, kimi zaman çocuklarda astıma ve alerjiye neden olabiliyor. Uzmanlar, bu nedenle kokusu olmayan ürünleri tercih etmeleri gerektiğinin altını çiziyor.

Ayrıca evinde hayvan besleyen aileler, ev temizliğine 2 kat daha fazla dikkat etmelidir. Hayvanlardan insanlara geçen hastalıklarla beraber, onların taşıyacağı bakteri ve virüslere karşı yapılabilecek en uygun şey, evin iyice dezenfekte edilmesidir. Kullanılan temizlik ürünlerinin yerde ıslak kalmayan ve sağlığa zarar vermeyen ürün niteliğinde olması önemlidir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar