Nüfusun yüzde 86'sı diş fırçalamıyor!

20 Ocak 2018, 17:11
Nüfusun yüzde 86'sı diş fırçalamıyor!

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'deki nüfusun yüzde 86'sı dişlerini fırçalamıyor. İşte araştırmanın diğer ayrıntıları...

Yıllardır uzmanlar günde 3 kere diş fırçalamanın sağlıklı olduğunu söyleseler de günümüzdeki insanların birçoğu diş sağlığı ve bakımını önemsemiyor.

Yapılan araştırmanın sonuçlarında "nüfusun yüzde 86'sı diş fırçalamazken, evlerin yüzde 60'ına diş macunu girmiyor. Bir kişinin yılda 4 kez diş fırçası değiştirmesi gerekirken, Türkiye'de her 4 kişiye 2.16 diş fırçası düşüyor. Yani bir kişi aynı diş fırçasını ortalama 2 yıl kullanıyor."

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • isimsiz kullanıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  yalnız bisküvi diş macunundan daha pahalı ve ayrıca milletimiz fakir değil sadece ortada abazalar dolaşıyor zavallı çocukları taciz ediyorlar biz fakir değil sadece pisiz daha doğrusu biz değil onlar pis
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede o kadar atanamamış insan var ki her gün kalkıp erkenden iş bulmaya çalışıyorlar milletimizde ekonomik sıkıntılar sebebiyle işsiz insanlarımız çok fazla sınavlardan 50 alan atanabilirken 90 alan atanamıyor işi olanlar erken kalkıp hemen ailesini geçindirmek amacıyla canla başla çalışıyor sorarım size bir paket bsküvi bile alamayan milletimizde günde üç defa diş fırçalamak mümkün müdür ?
  Cevapla
 • Kullanıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Valla bu sıkıntıları yazan ellerine sağlık kardeşim milletimiz bu kadar fakir ve yardıma muhtaç bir milletken dediğin gibi bir paket bisküvi bile alamayan milletimiz nasıl diş fırçalamaya vakit bulabilir ki?