Arı sütünün faydaları nelerdir? İşte bağışıklığı güçlendiren mucize...

12 Ocak 2019, 15:40
Arı sütünün faydaları nelerdir? İşte bağışıklığı güçlendiren mucize...

Bağışıklık sistemi vücudun sağlık açısından temelidir. Vücutta adeta bir kapı görevi gören bu sistem yararlı hücreleri korurken sağlıksız hücrelere karşı savaş açar. Hastalıklar yakalanma oranını düşürür. Ancak bağışıklığı güçlendirmek için bazı besin takviyeleri yapılmalıdır. Bunların en faydalısı arı sütüdür. Peki arı sütünün faydaları nelerdir? Haberin detayında arı sütüne dair bilinmeyenleri bulabilirsiniz.

Arı sütü, arıların yutak bezlerinde salgıladıkları bir maddedir. Bu süt, bal arılarının; enzimleri, bal özleri ve taşıdıkları milyonlarca çiçek özünden oluşur. Kıvamı koyu sarı ve beyazdır. Tadı ekşidir ve kesin bir kokuya sahiptir. Arı sütünün ürüme organları üzerinde olumlu etkisi vardır. Çünkü içerisinde üremeyi artıran enzim ve hormonlar bulunmaktadır. İçerisinde doğada bulunan bütün vitamin, mineral ve maddeleri barındırır. Arı sütü vücudun temel sistemi olan bağışıklık üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu süt vücudu tüm hastalıkların yanı sıra kanserli hücrelere karşı da korur. Vücudun genel fonksiyonlarını güçlendirerek dayanıklığını artırır. Arı sütü üzerinde halen araştırmalar devam etmektedir. İçerisinde bulunan değerli diğer maddeleri keşfedilmektedir. 

ARI SÜTÜ NASIL TÜKETİLİR?

Bal ile karıştırılıp tüketildiğinde vücudun performansını artırmanın yanı sıra yaşlanmaya meyilli hücreleri de yeniler. Özellikle hormon üretiminde sıkıntı yaşanılan bazı dönemler vardır. Hamilelik ve ergenlik gibi dönemlerdeki hormon gelişimlerini destekleyerek daha sağlıklı çoğalmalarını sağlar. 

Arı sütü

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

- İçerdiği antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini kanserli hücrelere karşı güçlendirir.

- Sporcuların kemik yapısını güçlendirerek yaşanma ihtimali olan eklem ve kas ağrılarını önler. Ayrıca ciltlerinde tahriş sonrası enfeksiyon kapma olasılığını da sıfırlar.

- Kan basıncını dengeleyerek, damar sertleşmesi ve kalp hastalıklarını önler.

- Gece yatmadan önce bir kaşık tüketildiğinde uyku problemini ortadan kaldırır. Aynı zamanda uyurken vücut hücrelerinin daha sağlıklı yenilenmesini destekler.

- Ciltteki yaşlanmaya neden olan hücrelerin oluşumunu engelleyerek, genç hücrelerin sayısını artırır. Aynı zamanda yara, darbe ve çiziklerin iyileşmesini hızlandırır.

- Vücudun hareket direncini arttırır.

- Kanda bulunan zararlı toksinlerin sayısını azaltarak eklemlerde oluşma ihtimali olan ödemleri engeller.

- Anne karnındaki bebeğin bedensel ve zihinsel  gelişimini destekler.

- Hafızayı güçlendirdiği için alzheimer hastalığı riski olan kişilerin sürekli tüketmesi gereken bir besindir.

- Mide ve bağırsak faaliyetlerini düzenler, sindirimi kolaylaştırır. Kabızlık ve şişkinlik rahatsızlıkların risklerini azaltır. 

- Kullandığınız şampuanın içerisine iki çay kaşığı eklerseniz. Saç dökülmesini engelleyerek, saçın hacmini artırır.

- Arı sütünü normal süt ile karıştırarak cildinize losyon olarak da kullanabilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
6 Yorum Var
 • Denz 3 hafta önce Şikayet Et
  Bala karistirip yarim cay kasigi iciyorum. Saf ictigimde vucudumda ufak dokunusta buyuk kızarıklık lar oluyordu. Beeo marka.
  Cevapla
 • Alkan Şimşek 2 ay önce Şikayet Et
  Bir de tüm bu anlatılanları sanırım herkes bilir lakin arı sütünün nerede nasıl saklanması gerektiğini kimse anlatmaz. Neden kimse sipariş edilen arısütünün buz aküleri içerisinde gelmesi gerektiğini buzdolabında buzlukta saklanması gerektiğini yazmaz ve söylemez...
  Cevapla
 • fatih 2 ay önce Şikayet Et
  arı sütünü 1 kaşık yedikten sonra fiyatını duyan kişi kalpten gider.
  Cevapla
 • zafergülten 2 ay önce Şikayet Et
  Aziz beyin yorumu doğru,arı sütü arıların lavra ve kraliçeyi beslemek için ürettikleri değerli bir gıdadır,piyasada ucuz 50-100 tl civarı 250 -500 grm lık kavonazları olsadaiçlerinde katkı maddesi vardır. çünki bu fiata saf arı sütünü veremezler,çünki arılar bunu az miktarda üretir. hakiki ve saf arı sütünün kilosu 5-6 bin tl kadardır. oda safını bulabilirsen.ve saf arı sütü çok kuvvetli bir gıda olduğundan bir kaşık yenmez. adamı komaya sokar. 3-4 pirinç tanesi kadar yemek yeter.
  Cevapla
 • Aziz 8 ay önce Şikayet Et
  Hiç kimse arı sütünden 1 kaşık yiyemez, yerse yediği son şey olur.
  Cevapla
 • aslan 1 ay önce Şikayet Et
  neden son şey olur ölürmü yani
Yorumların Tümünü Okuyun