Canan Karatay'ın önerdiği tek ekmek yok satıyor!

11 Ağustos 2018, 08:17
Canan Karatay'ın önerdiği tek ekmek yok satıyor!

Geçmişten günümüze sadece Türkiye'de Kastamonu'da üretilen siyez buğdayı ekmeği Canan Karatay'ın tek ekmek olma özelliğini taşıyor.

Ekmek düşmanı olarak bilinen ve ekmeğin çok zararlı bir yiyecek olduğunu sık sık gündeme getiren Prof. Dr. Canan Karatay, siyez buğdayından üretilen ekmeğin tüketilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Karatay, sirez ekmeğinde kullanılan buğdayın genetiği değiştirilmemiş tek buğday olduğunu ve bu ekmeğin içindeki şeker oranının düşük, bayatlamaya veya küflenmeye karşı daha dayanıklı olduğunu ifade etti. Karatay'ın sirez buğdayı ekmeğini zararlı olmadığını ifade ettikten sonra sirez ekmeği satışları arttı.Ayrıca bağırsaklara da iyi geldiği için gün geçtikçe ekmeğe olan talep artıyor.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
18 Yorum Var
 • Aycan 1 hafta önce Şikayet Et
  Sirez ne demek?
  Cevapla
 • hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  üç güne kalmaz sahtesini üretip piyasaya sunarlar...
  Cevapla
 • Mustafa 6 gün önce Şikayet Et
  Aynen öyle sahtesini yapıp fahiş fiyata satarlar
 • Metin Mert 1 hafta önce Şikayet Et
  Hocam, sakın endüstrinin tuzaklarına düşmeyin. Bu millet önce Allaha sonra da sizin gibi mesleğini kazanç kapısı yapmamış olan bilim insanlarına güveniyor. Ama bu gıda endüstrisi çok arsız. Size şu ürünün de reklamını yapalım şu kadar para diye gelebilirler. Lütfen tenezzül etmeyin. Bir milletin duasını almak çok daha karlıdır sizin için unutmayın. Allah ömrünüzü uzun eylesin inşallah...
  Cevapla
 • Nur 1 hafta önce Şikayet Et
  Siyez buğdayından yapılan bulgurla bir de ekşili pilav yemenizi öneririm.
  Cevapla
 • Farah 5 gün önce Şikayet Et
  Eksili pilav nedir?
 • yunus 1 hafta önce Şikayet Et
  Araştırın, Ankara'da bir firma üretiyor haftanın belirli günlerinde çıkarıp kargo ile gönderiyor alışırsanız faydasını görürsünüz 1 ay tüketimden sonra karaciğer değerlerini minumum düzeye indiriyor,fit oluyorsunuz.Kilo olayındaki baş aktör tamamen ekmek,şeker,un.Tuzu azaltın birde aktivite(yüürüyüş).
  Cevapla
 • Ayße 6 gün önce Şikayet Et
  Firmanın adini yazarsaniz seviniriz
 • Mustafa 6 gün önce Şikayet Et
  Hangi firma bilgi verirseniz sevinirim
Yorumların Tümünü Okuyun