Canan Karatay'dan yine ezber bozan açıklama! Yemekten sonra çay içerseniz...

10 Ocak 2019, 12:05
Canan Karatay'dan yine ezber bozan açıklama! Yemekten sonra çay içerseniz...

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık açısından yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak yaptığı ezber bozan açıklaması ile yine şaşırttı. Karatay yemekten sonra çay içenleri işte bu sözlerle uyardı.

Kalp ve İç Hastalıkları  Prof. Dr. Canan Karatay, şeker bağımlığına değinerek sağlık açısından gün içerisinde neler tüketilmesi gerektiğini söyledi. Yapılan bazı alışkanlıkların ise sağlığı olumsuz etkilediğinin altını çizen Karatay, sık sık tüketilen çaya şeker yerine tereyağı konularak içilmesi gerektiğini vurguladı. Şekerin vücudun direncini olumsuz etkilediğinin altını çizerek, vücudun şeker ihtiyacını meyvelerden karşılanması gerektiğini belirtti. 

"KURTLU ELMA DAHA SAĞLIKLI"

Meyve ve sebzelerin organik olmasını söyleyen Karatay, elmanın kurtlu olması hiçbir tarım ilacına maruz kalmadığını göstergesi olduğunu bu yüzden bu elmaların daha sağlıklı olduğuna dikkat çekti. 

Karatay, demir maddesinin vücut için önemli olduğunu yemek sonrasında çay tüketildiğinde bu maddenin etkisinin azladığını bunun yerine maden suyu içilmesi gerektiğini hatırlattı.

Daha önceki açıklamasının altını çizen Karatay tuzun vücut için olmazsa olmaz olduğunu içilen suya bile tuz konulması gerektiğini belirtti. Ayrıca en sağlıklı kahvenin Türk kahvesi olduğunu da açıkladı. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
28 Yorum Var
 • Meltem 5 gün önce Şikayet Et
  Iyi ki varsın dürüst insan dünyanın sizin gibi degerlere cok ihtiyacı var. Sıze guvenıyorum çünkü sız mesleğini en dogru yapan cok az ınsan arasındasınız. Kendınıze cook iyi bakın uzun yıllar yasayın ınsallah. Size ihtiyacımız var. Sızı seviyorum.
  Cevapla
 • İsimsiz 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunu zaten biliyoruz. Yeni bölüm değil ki
  Cevapla
 • tavsanayagı 1 hafta önce Şikayet Et
  senı sevıyoruz canan hocaaa,kıymetını bılın bu hocanın bı daha da gelmez dunyaya
  Cevapla
 • H.B.V. 1 hafta önce Şikayet Et
  Karatay Hocam o kadar doğru söylüyorki; Amerika,Cargill ile genetiği ile oynanmış Pancar şekerini ,israilde yine Genetiği ile oynanmış buğdayı Türkiyeye soktular insanlarımızı yavaş yavaş zehirliyorlar! ...1970 yılından sonra Ya hastahanelerde sürünüyorlar yada Genç yaşlarda ölüyorlar?. 16 -18 yaşındaki çocukda Kalp krizi, Damar hastalıkları, Diyabet ,Safra kesesi taşı Hastalıkları bu yüzden oluyor!?
  Cevapla
 • Behiye 1 hafta önce Şikayet Et
  60 yaşındayım Canan Karatayın dediği gibi hayatıma tere yağ fıstık yeşillik yumurta kelle paça girdi ve kabızlık falan kalmadı tavsiye ederim herkese teşekkür ediyorum
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun