Mustafa Mert Koç kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir?

16 Nisan 2018, 13:57
Mustafa Mert Koç kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir?

Son dönemlerde yer aldığı projeler ile ilgileri üzerinde toplayan yakışıklı oyuncu Mustafa Mert Koç'un hayatı merak konusu haline geldi. Peki Mustafa Mert Koç kimdir?

Sosyal medya hesaplarından binlerce takipçiye sahip olan Mustafa Mert Koç, yaptığı her paylaşım ile beğenileri üzerine toplamaya devam ediyor. Sosyal mecralarda ki fenomenliğinin yanı sıra oyunculuk konusunda da başarı gösteren Koç, ekranların sevilen ve aranan yüzü haline geldi. En son rol aldığı Kolpaçino 3. Devre sinema filmi ile de hayran kitlesini arttıran Koç, merak konusu haline geldi. Peki Mustafa Mert Koç kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?  

mustafa mert koç

MUSTAFA MERT KOÇ KİMDİR?

Mustafa Mert Koç, 1994 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Atılım Üniversitesinde tamamlamış ardından oyunculuğa olan ilgisi sayesinde Tiyatro ve Sinema eğitimi almaya karar vermiştir.

Oyunculuğa olan merakının yanında spora da oldukça merakı olan Mustafa Mert Koç, Türk Telekom Basketbol takımında uzun bir süre yer almıştır. Sakatlanması sonucunda basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır.

Adını ilk olarak sosyal medya hesapları ile duyuran Koç, yaptığı paylaşımlar ile kısa sürede binlerce kişi tarafından sevilerek takip edilmeye başladı. Kıvanç Tatlıtuğ'a benzeyen ve bazıları tarafından onun tahtını elinden alacağını öne sürdükleri Mustafa Mert Koç, oyunculukta da başarılı olduğunu oyunculuk kariyerine başlar başlamaz göstermiş oldu.

Mustafa Mert Koç, ilk olarak Yeter adlı dizide rol alarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. Ardından Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ve Kolpaçino 3. Devre filminde rol alarak ekranların tanınan ismi haline gelmiştir. Mustafa Mert Koç'un sosyal medya hesabında yaklaşık 1 milyona yakın takipçisi olmuştur.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • gülüm 2 ay önce Şikayet Et
    çok seviyorum onu
    Cevapla