Saklı göl nerede? Nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları

21 Ekim 2018, 08:15
Saklı göl nerede? Nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları

Hafta sonu ailecek İstanbul yakınlarında temiz hava eşliğinde muhteşem bir köy kahvaltısı yapmak isteyenler için Şile Saklıgöl ideal bir mekan olabilir. İşte Saklıgöl nerede, nasıl gidilir ve kahvaltı fiyatları ne kadardır, tüm bilinmesi gerekenler...

Kalabalıktan, gürültüden uzak, en çok da iş stresini, haftanın yorgunluğunu üzerinizden tamamen atmak için ailecek ormanın ortasında güzel bir kahvaltıya ne dersiniz? Kilometrelerce yol gitmeden, üstelik uygun fiyatlı bir plan arıyorsanız Şile Saklıgöl tam size göre...

"Yasemin.com Rota" ekibi olarak sonbaharı da tam anlamıyla yaşayabileceğiniz İstanbul'a çok yakın olan Saklıgöl hakkında bir araştırma yaptık. Sizler için uygun fiyata ve sakin olan kahvaltı yerlerini mercek altına aldık.

İŞTE PAZAR GÜNÜNÜN KEYFİNİ AİLENİZLE BİRLİKTE DOYASIYA YAŞAYACAĞINIZ SAKLIGÖL HAKKINDA TÜM BİLİNMESİ GEREKENLER...

SAKLIGÖL'E NASIL GİDİLİR?

İstanbul'un gizli güzelliklerinden birisi olan Şile ilçesinin Karamandere köyünde yer almaktadır. Etrafında ahşaptan kurulu olan restoranı bulunan Saklıgöl, İstanbul'dan 80 kilometre ve yaklaşık 1 saat içerisinde gidebileceğiniz bir mekan. Eğer arabasız gideceksiniz de otobüsler de yer almaktadır. Üsküdar'da yer alan 139- Üsküdar- Şile39A Üsküdar- Ağva, 139T Tepeüstü- Şile gibi İETT otobüslerine binerek kolayca Saklıgöl'e gidebilirsiniz. 

SAKLIGÖL'DE NELER YAPABİLİRİZ?

Şile Saklıgöl'de doğa yürüyüşü, piknik, mangal, ızgara yapabilirsiniz. Özellikle kahvaltı için gidildiği düşünülse de mevkide bulunan restoranlarda kolayca akşam yemeğini de yiyebilir, serin serin havada bir Türk kahvesi yudumlayabilirsiniz. 

Göl kenarında bulunan yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş parkurunda doğanın eşsiz güzelliğinin tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle yabancı turistlerin yoğun olduğu Saklıgöl'de kahvaltı yapmak için yalnızca bir mekan olduğu düşünülse de yürüyüş parkurunun sonunda bulunan çok tatlı ve samimi restore edilmiş bir kahvaltı mekanı daha bulunuyor. Gözlemesiyle meşhur olan bu yere mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

PEKİ, SAKLIGÖL'DE KAHVALTI FİYATLARI NE KADAR?

Saklıgöl'de kahvaltınızı veya mangalınızı kendiniz yapacaksanız, sadece 35 TL vererek masa kiralamanız yeterli. Masada istediğiniz kadar süresiz bir şekilde rahat rahat oturabilir, masaya 40 TL'ye semaverde çay söyleyebilirsiniz.

Eğer kahvaltıyı restoranda yapacaksınız; köy kahvaltısı ve demlik çay ile birlikte 35 TL verebilirsiniz. Aynı zamanda kahvaltının yanına 10 TL'ye sucuklu yumurta, patates tava, kuymak gibi şeyler de söyleyebilirsiniz. Mangal keyfi yapmak istiyorsanız sadece 25 TL vermeniz yeterli. 

"YASEMİN.COM" EKİBİ OLARAK KEYİFLİ BİR PAZAR GEÇİRMENİZİ DİLERİZ :)

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar