Bebeklere en çok konulan isimler neler? 2018 listesi açıklandı

12 Şubat 2019, 14:45
Bebeklere en çok konulan isimler neler? 2018 listesi açıklandı

Her ebeveyn doğacak bebeklerinin isminin farklı ve değişik olmasını ister. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de kız ve erkek bebeklere en çok konulan isimler belli oldu. Peki son yıllarda en çok kullanılan isimler neler? İşte o liste...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan bültene göre, 2018 yılında doğan bebeklere konulan isimlerle ilgili bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda önceki yıllarda olduğu gibi kızlarda "Zeynep", erkeklerde de "Yusuf" isminin ilk sırada yer aldığı görüldü. Adrese Dayalı Kayıt Sistemi sonuçlarına bakıldığında, kız bebeklerde Zeynep'ten sonra en çok tercih edilen isimler Elif, Defne, Ebrar ve Eylül olurken, erkek bebeklerde Yusuf'tan sonra en popüler isimler Eymen, Ömer Asaf, Miraç ve Ömer oldu. 

KUR'AN-I KERİM'DE GEÇEN VE BİLİNMEYEN POPÜLER İSİMLER NELER? Öğrenmek için tıklayın...

İSTANBUL'DA KIZLARDA ZEYNEP, ERKEKLERDE ÖMER ASAF İSMİ İLK SIRADA

En büyük nüfusa sahip il olan İstanbul'da, kız bebeklerde Zeynep'ten sonra en çok Defne, Elif, Duru ve Ebrar isimlerinin tercih edildiği görüldü. Erkek bebeklere ise Ömer Asaf'tan sonra en çok verilen isimler Eymen, Yusuf, Ali Asaf ve Ömer oldu.

Ankara'da, kız bebeklerde Zeynep'ten sonra en çok tercih edilen isimler Elif, Defne, Duru ve Ebrar olarak belirlendi. Erkek bebeklere ise Eymen'den sonra en çok Ömer Asaf, Yusuf, Ömer ve Miraç isimleri verildi.

Nüfus büyüklüğünde üçüncü sırada yer alan İzmir'de, kız bebeklerde Zeynep'ten sonra en çok Defne, Elif, Duru ve Asya isimleri tercih edildi.

İzmir'de erkek bebeklerde ise Eymen'den sonra Çınar, Aras, Ayaz ve Emir en çok tercih edilen isimler oldu.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar