Naim Süleymanoğlu'nu canlandıran Hayat Van Eck kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

13 Ağustos 2019, 11:27
Naim Süleymanoğlu'nu canlandıran Hayat Van Eck kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Olimpiyat şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatı film oluyor. Naim Süleymanoğlu'nu canlandıracak isim, Onur Saylak'ın Daha filmiyle tanınan Hayat Van Eck oldu. Peki Hayat Van Eck kimdir? İşte Hayat Van Eck'in biyografisi!

Ayla, Müslüm, Çiçero ve Türk İşi Dondurma filmlerinin yapımcısı olarak dikkat çeken Mustafa Uslu, Olimpiyat şampiyonu Milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatını film yapıyor. Ekim ayında vizyona girecek olan filmin soundtrack müziği de yayımlandı. Ünlü T-Rapçi Eypio'nun 'Naim' adını verdiği şarkı, bir günde trendler arasına yerleşti. Filmde Süleymanoğlu'nu, oyuncu ve yönetmen Onur Saylak'ın son filmi Daha'da rol alan Hayat Van Eck canlandıracak. Hayat hikayesiyle merak uyandıran Eck, en çok aratılanlar arasına girmeyi başardı. Peki Hayat Van Eck kimdir? İşte Naim Süleymanoğlu'nu canlandıracak olan Hayat Van Eck'in biyografisi!

HAYAT VAN ECK KİMDİR?

Hayat Van Eck

Hollanda'nın Amsterdam kentinde dünyaya gelen Eck, 6 yaşına kadar Hollanda'da yaşadı. 6 yaşından sonra ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti ve burada yaşamaya başladı. Babası Hollandalı olan Eck'in annesi bir Türk'tür.

2017 yılında oyuncu ve yönetmen Onur Saylak’ın Daha isimli sinema filminde rol alan Eck, filmde canlandırdığı Gaza rolüyle 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Oyuncu ödülünü kazandı.

 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar