Başörtülülere hakaret eden Deniz Çakır'a 1 yıl hapis cezası!

23 Nisan 2019, 13:02
Başörtülülere hakaret eden Deniz Çakır'a 1 yıl hapis cezası!

Oyuncu Deniz Çakır'ın, bulunduğu bir mekanda başörtülü kadınlara sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede, 'Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçunu işlediği anlaşılmıştır.' ifadelerine yer verildi. Deniz Çakır'ın 1 yıla kadar hapsi istendi.

Oyuncu Deniz Çakır, bir AVM'nin restoranında otururken, aynı mekanda bulunan başörtülü kadınları sözlü taciz ettiği iddiasıyla, başörtülü kadınlar tarafından şikayet edilmişti. Şikayet üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. O soruşturma tamamlandı.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nun hazırladığı iddianamede, 30 Aralık tarihinde gerçekleşen olayda, Deniz Çakır'ın aynı mekanın yan masasında oturan başörtülü kadınları, 'Burası sizin yeriniz değil, Arabistan'a gidin' diyerek sözlü taciz ettiği ifadelerine yer verildi.

Deniz Çakır

Yine aynı iddianamede, 'Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçunu işlediği anlaşılmıştır' ifadesi yer aldı. Bahsi geçen suçlar kapsamında, Deniz Çakır'ın 1 yıla kadar hapsi istendi. Çakır, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'ne giderek hakim karşısına çıkacak.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar