En iyi İslami filmler

18 Mayıs 2019, 09:00
En iyi İslami filmler

Geçmişten günümüze kadar bir çok İslami filmler ekranlarda izleyicileriyle buluştu. İzlemeye doyamadığınız manevi anlam taşıyan bu etkileyici filmleri sizlerle yeniden buluşturuyoruz. İşte, en çok sevilen İslami filmler...

Sevilen İslami film listeleri özellikle Ramazan ayında çok fazla izlenmektedir. Müslümanlığın doğuşu, Müslüman kadınların iftiralara uğramasıyla yaşanan mucizevi olaylar ve İslami efsane hikayeleri iftara yakın veya sahur vaktinde izleyeceğiniz en çok sevilen film listelerini sizlere için derledik. İşte, en çok sevilen izlemeye doyamadığınız İslami filmler...

En iyi İslami filmler

EN ÇOK SEVİLEN İSLAMİ FİLMLER

Yunus Emre

1973 yılında çekilmiş Gönüllerin Fatihi Yunus Emre o yılların en çok sevilen İslami filmiydi. Hakan Balamir'in oynadığı bu eski yapım bilgilerinizi tazelemenize neden olacaktır.

Çağrı filmi

1976 yapımlı Çağrı filmi herkesin severek izlediği İslami filmlerin başında gelmektedir. Özellikle Ramazan aylarında yayınlanan başrolde ünlü aktör Anthony Quinn'in oynadığı Çağrı, kanınızı ısıtmaya yetecek.

Sarıkız Efsanesi

1973 yapımı olan Sarıkız Efsanesi, duygusal temalı konusuyla iftiranın kötü bir şey olduğunu ve İslam dininde yerinin olmadığını öğretiyor. Filmde anlatılan Sarıkız Efsanesi, Akçay Kaz Dağları'nda geçmiştir.

Oğlum Osman

1973 filmi olan Oğlum Osman filmi, ailesinden uzaklarda kalan Osman adındaki bir gencin yanlış yola girerek dinden uzaklaştıktan sonra başına gelenler musibetlerden sonra gerçeği nasıl göreceğini anlatıyor.

Rabia

1973 yapımı Rabia:İlk kadın Evliya filmi oldukça beğenilen ve hala daha değerinden bir şey kaybetmemiş İslami filmlerden birisidir. Esir olarak alınan Rabia adlı genç kızın, Müslümanlıktan uzak yaşadığı hayattan bir anda vazgeçerek doğru yolu nasıl bulduğunu ve bu uğurda verdiği savaşları anlatıyor.

Sonsuz Merhamet

Sonsuz Merhamet filmi, Kefil adında çok kötü bir adamın çocukları olan bir bayana düşkünlüğünü ve onu tuzağa düşürmek için kadının fakirliğinden yararlandığını anlatıyor. Müslüman bu kadın fakir olmasına rağmen Kefil'i istemiyor. Günahtan kaçan ve Allah'a (C.C) sığınan bu kadının çabası Kefil'i durduracak mı?

Yalnız Değilsiniz

1990 yapımı olan Yalnız Değilsiniz filmi 3 bölüm çekilen dini filmler arasındadır. Konusu; ailesi dini yönden zayıf olan Serpil adında bir genç kızın, ailesinden dolayı ibadet özgürlüğünü rahatça yaşamamasını anlatıyor. Evlerinde kalan muhafazakar anneannesinden de ibret alan Serpil, ailesinin olumsuz tepkilerine rağmen dinini rahatça yaşayabilecek mi?

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar