Emine Erdoğan'dan 'Atıktan Sanata' etkinliğine destek

22 Haziran 2019, 15:55
Emine Erdoğan'dan 'Atıktan Sanata' etkinliğine destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nın inşaatı sırasında oluşan atık materyallerin sanat eserine dönüştürülmesini kapsayan 'Atıktan Sanata' etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, atıklardan dönüşüm üzerine yapılan çalışmalara destek vermeye devam ediyor. Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatı döneminde ortaya çıkan atık materyallerden sanat eseri elde etme fikriyle gerçekleştirilen Atıktan Sanata adlı etkinliğine katıldı. Erdoğan, etkinlik ile ilgili fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

emine erdoğan

'Projeyle, ilk kez bir inşaat sahasında, sanat atölyesi kurularak 10 ton atık ileri dönüşüme çevrildi. Kıymetli sanatçılarımız “botanik”, “moda”, “heykel” ve “kullanılabilir ürün” kategorilerinde sanat eserleri yaptılar. Bunların satışından elde edilecek gelir, sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak. Bundan ayrıca memnuniyet duydum. Attığımız her adımın tabiata maliyetini hesap etmeliyiz. Şayet önlem almazsak, 2050’de okyanuslarda balıktan çok plastik yüzecek. Atık üretimini azaltmaya özen göstermeli, ürettiğimiz atıklara da yeniden hayat vermeye çalışmalıyız.'

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar