Kapsül dolap nasıl oluşturulur? Kapsül gardıropta neler olmalı? Pinterest kapsül dolap listesi

Sonbahar mevsimlerinde yaşanan birçok kafa karışıklığının kaynağı genellikle aniden değişen hava şartlarıdır. Aniden bastıran yağmurlar özellikle görünümlerinde şıklığı tercih eden kadınlar için oldukça zorlu anlara neden olabilir. Bu sebeple genellikle kadınlar belirli parçaları temel alarak farklı kombinasyonlar yapar. Peki, sonbaharda kapsül dolabın olmazsa olmaz parçaları nelerdir? İşte, kapsül dolap listesi...

Sonbahar mevsiminde hem şık gözükmek hem de aniden bastıran yağmurlara karşı hazırlıklı olmak isteyen birçok kişi bazı temel parçaları bir arada kombinleyerek kıyafetlerini fonksiyonel olarak kullanmasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle minimalist moda akımında oldukça sık kullanılan bu metot sayesinde kombinleri hazırlamak hatta ne giyileceğine karar vermek bile çok daha kolay bir hal aldı. Bu temel kıyafetleri bir arada veya farklı parçalar ile kombinleyerek hem şık görünebilir hem de kombinlerinizde rahat hissedebilirsiniz. Peki, hem alışveriş hem de kombin yaparken oldukça kolaylık sağlayan bu temel parçalar nelerdir? Sonbahar mevsiminde kolay kombin nasıl yapılır? Mevsim geçişlerinde kapsül dolap nasıl oluşturulur? İşte, detaylar...

Sosyal medyada viral olan İLİŞKİLİ HABERSosyal medyada viral olan 'Cozy Girl Modası' nedir? Cozy Girl akımına uygun nasıl giyinilir?
 
SONBAHAR KAPSÜL DOLABININ OLMAZSA OLMAZ PARÇALARINELERDİR? 

5 ADIMDA KAPSÜL DOLAP REHBERİ!
 
  • BOMBER CEKET:
 
Bomber ceket modelleri
Bomber ceket modelleri
 
İnce seçeneklerinin yanı sıra kalın modelleri ile de dikkat çeken bomber ceketler, sonbahar mevsiminin vazgeçilmez parçalarından biri! Trençkotlar kadar sık tercih edilen bomber ceketler, Pinterest kombinlerini sevenler için de oldukça popüler bir seçenek haline geliyor. Spor parçalar ile olduğu kadar klasik kombinlerle de hoş bir görünüm sağlayan bomber ceketler, renk ve kumaş seçenekleriyle birçok farklı tarza aynı anda hitap ediyor. Özellikle denim pantolonlar ile kombinlenen kalın kumaş bomber ceketleri kapitone ve suni deri seçenekleriyle de değerlendirebilir, kombinlerinize uyarlayabilirsiniz. 
 
  • DERİ PANTOLON:
Deri pantolon modelleri
Deri pantolon modelleri
 
Birçok renginin yanı sıra en çok siyah rengi ile kullanışlı bir form kazandırılan suni deri pantolonlar, sonbahar mevsiminde dolapların klasik bir parçası. Pantolondan ziyade üst ve dış kıyafetler ile de oldukça popüler olan suni deri kıyafetler, hem spor hem de klasik kombinlerinizde fonksiyonel oluşuyla ön plana çıkıyor. Bir arkadaş buluşmasından konser alanına, ofis ortamından şık bir davete kadar birçok atmosferde yer verebileceğiniz suni deri pantolonları, özellikle blazer ceketler, bilek boy botlar ya da loeafer ayakkabılar ile tercih ederek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 
 
  • WİDE LEG PANTOLON:
 
Wide leg pantolon kombinleri
Wide leg pantolon kombinleri
 
Özellikle kombinlerini oluştururken rahatlığı ön planda tutan kadınlar için kurtarıcı bir parça olan wide leg pantolonlar, yaz aylarında olduğu kadar sonbahar mevsiminde de oldukça popüler. Gri, siyah ve toprak tonlarının yanı sıra birçok renk seçeneği bulunan wide leg pantolonlar, bacak boyunu uzun gösterdiği için de moda severler tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Sonbahar mevsiminde düz renk bir body ile bile tercih edebileceğiniz wide leg pantolonlar, kombinlerinizde oldukça şık ve zarif bir görünüm sunar. Gerek kısa gerekse uzun üst parçalar ile tercih ederek wide leg pantolonları kombinlerinizde değerlendirebilirsiniz. 
 
  • ÇIT ÇITLI BODYLER:
 
Body kombinleri
Body kombinleri
 
Son zamanlarda desenli modellerinin de popüler olmasıyla popüler kombinler arasında sık sık gördüğümüz bodyler, artık çıt çıtlı seçenekleriyle sürekli düzeltme ihtiyacının önüne geçiyor. Desenli ve dokulu seçeneklerinin yanı sıra düz renkleriyle de oldukça kullanışlı parçalar arasında yerini alan çıt çıtlı bodyler, özellikle sonbahar mevsiminin aniden değişen hava şartlarında oldukça kullanışlı oluyor. Omuzlarınıza atabileceğiniz ince bir trikodan bomber ceketlere, blazer parçalardan trençkotlara kadar birçok kıyafet ile tercih edebileceğiniz çıt çıtlı bodyler, boyunlu boyunsuz hatta kısa ve uzun kollu seçenekleriyle bile her duruma uyarlanabilir halde oluyor. Sizde kombinlerinizde birçok parçayı çıt çıtlı bodyler ile ön plana çıkarabilirsiniz. 
 
  • LOAFER AYAKKABI: 
 
Loafer ayakkabı modelleri
Loafer ayakkabı modelleri
 
Sonbahar modasında ön plana çıkan parçalar arasında yer alan loafer ayakkabı modelleri, birçok çeşidiyle kombinlere klasik bir görünüm kazandırmaya devam ediyor. Yalnızca kumaş parçalardan ziyade kumaş ve denim parçaları bir araya getirmesiyle ön plana çıkan loafer ayakkabı modelleri, boru paça pantolonlar ile olduğu kadar wide leg pantolonlarda hoş bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Klasik bir kombin yapmakta tereddüt yaşan birçok kişi için vazgeçilmez hale gelen loafer ayakkabı modelleri, spor olarak değerlendirilen kıyafetlere bile klasik bir tarz sağlamasıyla oldukça popüler! 
 
Perşembe günü ev temizliğinin sırları nelerdir? En kolay temizlik önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Perşembe günü ev temizliğinin sırları nelerdir? En kolay temizlik önerileri
Balık nerede tutulur? Türkiye'de balık tutmak için en güzel yerler

İLİŞKİLİ HABER

Balık nerede tutulur? Türkiye'de balık tutmak için en güzel yerler
Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0