Bahar Kapıda bu hafta Ege'nin çiçeği İzmir Tire'ye konuk oldu!

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen programı "Bahar Kapıda", her hafta doğunun ve batının muhteşem uyumuna ev sahipliği yapan Türkiye'nin şehirlerine konuk olmaya devam ediyor. Bu hafta İzmir'in Tire ilçesine konuk olan Bahar Kapıda ekibi birbirinden renkli görüntüleri izleyenlerle buluşturacak.

Anadolu'nun dört bir yanından eşsiz kareleri Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşturan gezi programı Bahar Kapıda, her hafta şehir şehir gezmeye devam ediyor. Samimi ve eğlenceli sunumuyla izleyenlerin gönlünde taht kuran Bahar Gelir'in sunumunu üstlendiği fenomen program bu hafta İzmir'in Tire ilçesine konuk oluyor.

Bahar Kapıda bu hafta gastronominin başkenti AdanaİLİŞKİLİ HABERBahar Kapıda bu hafta gastronominin başkenti Adana'nın Karaisalı ilçesine konuk oluyor!

Ege Bölgesi'nin gözbebeği İzmir'e rotasını çeviren Bahar Kapıda ekibi, tarih kokan sokakları ve yemyeşil doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Tire'ye adım atar atmaz ilk olarak 700 yıllık geçmişe sahip Tire'nin coğrafi işaretli ürünü olan Beledi bezi yapımını izlemeye gitti. Dokuma tezgahının başına geçen Bahar Gelir, dokuma yapmanın inceliklerini öğrendi. 

Bahar Kapıda

Bahar Kapıda

Ardından mandalina hasadı yapan Tirelileri gören Bahar Gelir, mis gibi kokan mandalinaları toplamaya koyuldu. Turuncunun en canlı tonunu gözler önüne seren mandalinaları toplayan Gelir, bir yandan da tadına bakmayı ihmal etmedi. 

Bahar Gelir

Bahar Gelir

Daha sonra yöresel ayakkabı üreticisi Hasan Amcayla buluşan Bahar Kapıda ekibi, el yapımı ayakkabıları izleyenlerin beğenisine sundu. Hasan amcanın çivileri ağzında unutarak eve gittiğini gören Bahar Gelir, hem şaşırdı hem de korku dolu anlar yaşadı. 

Bahar Kapıda İzmir Tireye konuk oldu

Bahar Kapıda İzmir Tireye konuk oldu

Hasan Amcanın el emeği göz nuru renkli çizmelerini giyen Gelir, soluğu Tire pazarında aldı. Pazarda ufak bir gezintiye çıkan Gelir, yöre halkının yetiştirdiği ürünlerin satıldığı pazarda kahkaha dolu dakikalara şahitlik etti. 

Bahar Gelir

Bahar Gelir

Anadolu'nun her köşesinden hayatlar, hikayeler ve sohbetlerin ekranlara taşındığı 'Bahar Kapıda'nın yeni bölümü her Cumartesi ve Pazar günü saat 21.15'te Kanal 7 ekranlarında...

Bahar Kapıda ekibi bu hafta medeniyetler beşiği Hatay'a konuk oluyor!

İLİŞKİLİ HABER

Bahar Kapıda ekibi bu hafta medeniyetler beşiği Hatay'a konuk oluyor!

ETİKETLER

Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0