Kurban bayramı çocuklara nasıl anlatılmalı? Çocuklar kurban kesilirken izleyebilir mi?

BİR YORUM YAPIN 8

hoca 4 yıl önce

kurban karşıtı değilseniz yanlış yapıyorsunuz. Biz çocukken özellikle kurbanın kesilmesini sabırsızlıkla bekler ve o anı seyrederdik. Çünkü bize bu işin bir "sevap" olduğu anlatılırdı. Eğer o zaman seyretmeseydik şimdi kurbanı yüzmekten bile aciz kalacaktık. Her Allahın günü bunca insanın öldürüldüğü dünyada kafayı kurbana takmak iyi niyetli görünmüyor. Hiçbir şey söylemeden kurban kesiminde bulunmalıdır çocuklar. Şu acımasız dünyada kurbanla kafayı bozmayalım. Sonuçta her gün binlerce hayvan kesiliyor ama nedense kurbana gelince herkes merhamet meleği kesiliyor. Altında ya fazla saflık, ya da kasıt var. her filmde adam öldürmeyi seyreden çocuk neden bunu görmesin?

Toplam 2 beğeni

imam 4 yıl önce

Hz. İbrahim atamızın Hz. İsmail'e anlattığı gibi anlatmalı. Öyle çokça da laf kalabalığı yapmamalı. Çocuklar yetişkinlerden daha anlayışılıdırlar.

Toplam 3 beğeni

pikaçu 4 yıl önce

kurbanı büyüğünün yardımıyla çoçuk kendi kesmeli..

Toplam 1 beğeni

Esra 6 ay önce

O kadarda değil

Toplam 0 Beğeni

mehmet 4 yıl önce

nediyorsun sen kardesh iyimi kafan?

Toplam 1 Beğeni

zafer gülten 4 yıl önce

kurban normal şartlar altında kesilirse o kadar etkilemez sanırım,ama bundan 3-4 sene önce İstanbul-Bakırköy de kurban kesinm yerinde canlı canlı önce ayakları kesilirse,hayvanın gözünden duyduğu ızdırap ve acıdan yaş gelir ağlarsa öyle bir etkilerki. ben bile koca adam olduğum halde etkilendim,kaç gece rüyalarıma girdi.

Toplam 2 beğeni

Ali 4 yıl önce

Çocukluğumda gözlerimin önünde kesildü kurban uzmanların bahsettiği gibi bir sıkıntım olmadı

Toplam 3 beğeni

merve 4 yıl önce

bence bir çocuğa kesinlikle kurban kesimi gösterilmemeli,anlatılmamalıdır çünkü bazı çocuklar çok hassas olabiliyor

Toplam 1 beğeni