Paça çorbası nasıl yapılır? İnanılmaz faydalı evde paça çorbası tarifi

BİR YORUM YAPIN 7

kolcu 1 yıl önce

İyi de tarifte pişen paçanın etlerini sıyırıp çorbaya eklemek yok. Sadece suyuyla paça çorbası olmaz.

Toplam 1 beğeni

Murat (2) 3 yıl önce

Kelle paça dediğiniz zaman en azından içinde hem kelle eti, işkembe olmasa bile paçanın olması gereklidir. Ayak paça tabiri ise başlı başına yanlış bir terimdir, zaten ikisi de aynı anlamı ifade etmektedir. Maalesef günümüzde lokanta ve çorbacılar çeşitli sebeplerden dolayı Anadolu'da yapılan kelle paça çorbasını bozmuş ve yanlış isimle adlandırarak halk arasında yerleşmesine sebep olmuşlardır.

Toplam 7 beğeni

Cengiz 1 yıl önce

Aynen dediğiniz gibi, şu ansda kelle paça diye satılan çorbalar sadece kelle eti, içinde paça yok.Hakiki kelle paçada her ikisininde olması gerekiyor ve terbiye olmazsa daha güzel oluyor.Kelle paçada işkembe olmaz.

Toplam 1 Beğeni

Murat (1) 3 yıl önce

Ayak paça diye bir çorba yoktur. Onun adı paça çorbasıdır, paça küçük ve büyükbaş hayvanların dizden aşağı olan bölümüne verilen ad olup, buradan yapılan çorbanın adı da paça çorbası olarak isimlendirilir. Kelle paça çorbasının Anadolu'da köylerde özellikle bizim Çukurova'da yapılan aslı ise kelle, paça (ayak) ve işkembeden yapılan çorbasına verilen adıdır. Günümüzde lokanta ve çorbacılar da kelle paça diye satılan ama sadece kelle etinden yapılan çorbanın adı kelle çorbasıdır. Ayak paça diye sattıkları çorba da paça çorbasıdır.

Toplam 9 beğeni

Serdar 3 yıl önce

Paça deyip duruyor... AYAK PAÇA MI ? KELLE PAÇA MI?

Toplam 2 beğeni

Ferhat 2 yıl önce

Paça ayak demektir. Kelle de kafa. Ikisini bir arada pişirirsen ille paça olur. Sadece ayağını pişirirsen paça olur. Ayak paça. Ayak ayak demek olur.

Toplam 0 Beğeni

Adanalı 3 yıl önce

Biz Adanalıların tercih ettiği bir terbiye asla değil

Toplam 3 beğeni