Kabir azabından koruyucu Tebareke suresi fazileti! Kabir azabı sebebi ve hafifleten dualar

BİR YORUM YAPIN 15

Çağın Girgin 2 yıl önce

Buradaki fotoğrafları almakta bi sakınca yok değil mi islami Postlar atıyorum instagramda ismide ahirduragi

Toplam 1 beğeni

asyalı 3 yıl önce

Namaz ve Oruçun veya diğer ibadetlerin farz kılınma sebebleri vardır ... ibadet ile amel ( kişinin yaşarken çevresindekilerle arasındaki fiili olaylar) aynı olmalıdır ..Allah kullarını eziyet etmek için yaratmamıştır doğrusunu Rabbbim bilir lakin kul hakkının kısasla bağışlanacağı kesindir.. öyle dua etmekle her günah bağışlanmaz Tevekkülsüz DUA kabul olmaz ! zındıkların bidati öğretileri kimseyi kurtarmaz... örnek; müslüman bir kişi bir banka soyar parayı alır gider hiç bir delil yok kişi daha sonra tövbe edenlerin bağışlanacağını bildiği için tövbe ederek bu hadiseden kurtulmayı amaçlar sizlerce bu mümkün olurmu.. bence olmaz kısas gerektirir vesselam ...

Toplam 3 beğeni

HAMDİ 3 yıl önce

Bu kadar islam dışı ve kurana aykırı aykırı değerlendirme,ancak "UYDURULMUŞ DİNDE" olur...Unutmayın,Rabbimiz kuranda hesap gününden haber verir..

Toplam 4 beğeni

Sahipkıran 2 yıl önce

Sen inanma, ve gerekeni yapma. Ama yapana karışma zira hiçbir sakıncası yok Kur'an a göre. Uyduruk din adamı görünümlü Yahudilerden öğrendiklerini burada satma... Müfessir misin? Gerçi olsan böyle konuşmazdın!

Toplam 0 Beğeni

mehdi 3 yıl önce

kabir azabı yoktur yada ben görmedim bir rüyada agzıma toprak girdi tükürüyordum diger rüyada kabirdeydim ve uyandıgımda etraf kırmızıya yakındı rüyandan diger tarafa ayaklarım çöl topragında ve toplanma yerine gittim ordan sonra bir sürü insan kaynar suda yanıyordu kemikleri çıktı ve ula o hasan doganın kemiği ben sevgilimi ne yaptın dedim yukardaki sese şimdi ben kime atlıyacagım dünya gözüyle demiştim sonra biz onları tekrar dirilytr yine yakarız dedim hasan doganın kemiği ise bi bildigin varki yakıyorsun attım dedim sonsuza kadar yak kul hakkı yemişti o

Toplam 5 beğeni

Ilyas 1 yıl önce

Kabir AZABI vardır saçma sapan yorumlar yapıp günaha girmeyin Hepimizin gideceği yer orasıdır Allah hepimizin yardimcisi olsun.

Toplam 0 Beğeni

takavit 3 yıl önce

sallama sakir islama gore yasamayan her kisi o kabir azabini gorecek

Toplam 3 beğeni

Ali 3 yıl önce

İslam inancına göre her müslüman günahsız doğar

Toplam 2 beğeni

Belcikadan 3 yıl önce

Allahim Sen merhamet. Et bizi

Toplam 5 beğeni

Mahmut Bey 3 yıl önce

Kabir azabıyla ilgili hiç ayet var mı, bilen birisi bilgi verebilir mi, yukarıdakilerin hepsi hadisi şerif, teşekkürler.

Toplam 1 beğeni

Mlym 2 yıl önce

O (Peygamber) Kendi nefsinden bir şey konuşmaz. Necm ayet 3.

Toplam 0 Beğeni

Muhammed 3 yıl önce

Allah kurana sarilin diyor kuranda. Hadislere sarilin demiyor

Toplam 0 Beğeni

Bozok 66 3 yıl önce

Hadisi serifler yetmiyormu? Kaldiki namaz rekatlarinida Kuranda bulamazsin Musluman.

Toplam 1 Beğeni

ali 3 yıl önce

temel ölmüş koymuşlar mezara,münkernekirler sorgusuz sualsız vurmaya başlamışlar,temel ha uşağum böyle yaparsanız bidaha hiç kimse gelmez. gayri müslime hiç diyeceğim yok müslüman akıllı ol ALLAH afereder diye şeytanın hilesine sığınma .ne salavat ne sadaka ne de namaz hac hiç bir ibadet kul hakkını ödemez. adamın biri yanımda tarladan ürün çaldı 15 senedir kulun aybını örtmek düşüncesiyle hiç ağzımdan çıkarmadım. sonrada hırsızlık yapan adam benim ürün çaldığımı heryerde anlatıp duruyor.gelde insanları inandır ,ben çalmadım diye. bu adamı ne kurtaracak acaba .

Toplam 4 beğeni

Samet 3 yıl önce

Rabiim sen bizi bilerek, bilmeyerek işlediğimiz küçük, büyük günahlarımızı bağışla. Kabir ve cehennem azabından bizleri muhafaza eyle. Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda'lar nasip eyle. Ölmüşlerimizi kabir ve cehennem azabından muhafaza eyle. Amin.

Toplam 6 beğeni