Kabir azabından koruyucu Tebareke suresi fazileti! Kabir azabı sebebi ve hafifleten dualar

02 Haziran 2020, 08:50 Masiva
Kabir azabından koruyucu Tebareke suresi fazileti! Kabir azabı sebebi ve hafifleten dualar
İÇERİĞİN DETAYI
Yorumlar
13 Yorum Var
 • Çağın Girgin 3 ay önce Şikayet Et
  Buradaki fotoğrafları almakta bi sakınca yok değil mi islami Postlar atıyorum instagramda ismide ahirduragi
  Cevapla
 • asyalı 7 ay önce Şikayet Et
  Namaz ve Oruçun veya diğer ibadetlerin farz kılınma sebebleri vardır ... ibadet ile amel ( kişinin yaşarken çevresindekilerle arasındaki fiili olaylar) aynı olmalıdır ..Allah kullarını eziyet etmek için yaratmamıştır doğrusunu Rabbbim bilir lakin kul hakkının kısasla bağışlanacağı kesindir.. öyle dua etmekle her günah bağışlanmaz Tevekkülsüz DUA kabul olmaz ! zındıkların bidati öğretileri kimseyi kurtarmaz... örnek; müslüman bir kişi bir banka soyar parayı alır gider hiç bir delil yok kişi daha sonra tövbe edenlerin bağışlanacağını bildiği için tövbe ederek bu hadiseden kurtulmayı amaçlar sizlerce bu mümkün olurmu.. bence olmaz kısas gerektirir vesselam ...
  Cevapla
 • HAMDİ 7 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar islam dışı ve kurana aykırı aykırı değerlendirme,ancak "UYDURULMUŞ DİNDE" olur...Unutmayın,Rabbimiz kuranda hesap gününden haber verir..
  Cevapla
 • Sahipkıran 1 ay önce Şikayet Et
  Sen inanma, ve gerekeni yapma. Ama yapana karışma zira hiçbir sakıncası yok Kur'an a göre. Uyduruk din adamı görünümlü Yahudilerden öğrendiklerini burada satma... Müfessir misin? Gerçi olsan böyle konuşmazdın!
 • mehdi 7 ay önce Şikayet Et
  kabir azabı yoktur yada ben görmedim bir rüyada agzıma toprak girdi tükürüyordum diger rüyada kabirdeydim ve uyandıgımda etraf kırmızıya yakındı rüyandan diger tarafa ayaklarım çöl topragında ve toplanma yerine gittim ordan sonra bir sürü insan kaynar suda yanıyordu kemikleri çıktı ve ula o hasan doganın kemiği ben sevgilimi ne yaptın dedim yukardaki sese şimdi ben kime atlıyacagım dünya gözüyle demiştim sonra biz onları tekrar dirilytr yine yakarız dedim hasan doganın kemiği ise bi bildigin varki yakıyorsun attım dedim sonsuza kadar yak kul hakkı yemişti o
  Cevapla
 • takavit 7 ay önce Şikayet Et
  sallama sakir islama gore yasamayan her kisi o kabir azabini gorecek
  Cevapla
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  İslam inancına göre her müslüman günahsız doğar
  Cevapla
 • Belcikadan 7 ay önce Şikayet Et
  Allahim Sen merhamet. Et bizi
  Cevapla
 • Mahmut Bey 7 ay önce Şikayet Et
  Kabir azabıyla ilgili hiç ayet var mı, bilen birisi bilgi verebilir mi, yukarıdakilerin hepsi hadisi şerif, teşekkürler.
  Cevapla
 • Muhammed 7 ay önce Şikayet Et
  Allah kurana sarilin diyor kuranda. Hadislere sarilin demiyor
 • Bozok 66 7 ay önce Şikayet Et
  Hadisi serifler yetmiyormu? Kaldiki namaz rekatlarinida Kuranda bulamazsin Musluman.
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  temel ölmüş koymuşlar mezara,münkernekirler sorgusuz sualsız vurmaya başlamışlar,temel ha uşağum böyle yaparsanız bidaha hiç kimse gelmez. gayri müslime hiç diyeceğim yok müslüman akıllı ol ALLAH afereder diye şeytanın hilesine sığınma .ne salavat ne sadaka ne de namaz hac hiç bir ibadet kul hakkını ödemez. adamın biri yanımda tarladan ürün çaldı 15 senedir kulun aybını örtmek düşüncesiyle hiç ağzımdan çıkarmadım. sonrada hırsızlık yapan adam benim ürün çaldığımı heryerde anlatıp duruyor.gelde insanları inandır ,ben çalmadım diye. bu adamı ne kurtaracak acaba .
  Cevapla
 • Samet 7 ay önce Şikayet Et
  Rabiim sen bizi bilerek, bilmeyerek işlediğimiz küçük, büyük günahlarımızı bağışla. Kabir ve cehennem azabından bizleri muhafaza eyle. Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda'lar nasip eyle. Ölmüşlerimizi kabir ve cehennem azabından muhafaza eyle. Amin.
  Cevapla