Pakistan Başbakanı'ndan flaş talep: Diriliş Ertuğrul yayınlansın

06 Aralık 2019, 08:50
Pakistan Başbakanı'ndan flaş talep: Diriliş Ertuğrul yayınlansın

Pakistan Başbakanı İmran Han, geçtiğimiz sezon Engin Altan Düzyatan'ın başrolünde oynadığı Diriliş Ertuğrul dizisinin devlet televizyonu PTV'den yayınlanmasını talep etti.

Yurt dışında Türk dizilerine olan ilgi her geçen gün artıyor. "Kuruluş Osman" dizisinin izlenmesi tavsiyesinde bulunan Malezya Kraliçesi Azizah Aminah Maimunah Iskandariah'tan sonra bir çağrı da Pakistan Başbakanı İmran Han'dan geldi.

Arab News'e konuşan Pakistan Yayıncılık ve Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan; sosyal, kültürel ve dini değerleri korumak için yapılan düzenlemeler kapsamında Başbakan Han'ın PTV'den Diriliş Ertuğrul'u yayınlamasını istediğini belirtti. Avan, Urduca dublajlı olarak PTV'de gösterilecek dizinin İslam tarihinin gençler tarafından anlaşılmasına da yardım edeceğini belirterek, "Müslüman dünyasının kendi değerleri ve geçmişi olmasına rağmen biz hala Batı yapımı diziler izliyoruz." diye konuştu.

Avan, televizyon ve sinema alanındaki içeriklerin İslamofobi ile mücadelede de etkili bir yöntem olduğunu ifade etti. PTV Uluslararası İlişkiler Direktörü Şazia Sikandar, "PTV, diziyi Pakistan'da yayınlamak için Urduca yayın haklarını aldı. Şu an dublaj sürecindeyiz. Seyirciyi yakalayabilmek için seslendirme sanatçılarını dikkatle seçiyoruz." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar