Kraliçe 2. Elizabeth torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle hakkında nihai kararını açıkladı!

14 Ocak 2020, 14:23
Kraliçe 2. Elizabeth torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle hakkında nihai kararını açıkladı!

İngiliz kraliyet ailesinin oğlu Prens Harry ve eşi düşes Meghan Markle, ailesinden bağımsızlıklarını kazanmak için çalışmaya başlayacaklarını açıklamıştı. Çiftin, İngiltere'de bulunan Madame Tussauds Müzesi'ndeki balmumu heykelleri, müzeden kaldırıldı. Tüm bu gelişmelerin ardından Kraliçe 2. Elizabeth, torunu ve gelini hakkındaki nihai kararını açıkladı!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, kraliyetteki tüm üst düzey yetkilerinden feragat eden torunu Prens Harry ve gelini Meghan Markle hakkında ilk kez konuştu. Elizabeth, nihai kararında, "Ben ve ailem, Harry ile Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir hayat kurma arzusunu tamamen destekliyoruz. Çiftin zamanlarının bir kısmını Kanada'da, bir kısmını İngiltere'de geçirecekleri bir geçiş dönemi olması konusunda anlaşıldı." ifadelerine yer verdi.

kraliyet haberleri

BALMUMU HEYKELLERİ KALDIRILDI

Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Prens Harry, eşi Meghan Markle ile Kraliyet ailesi üyeliğinden çekildiklerini duyurmuştu. Çiftin bu kararı, ülke gündeminde büyük etki oluştururken çiftin Madame Tussauds Müzesi'nde bulunan balmumu heykelleri, müzeden kaldırıldı.

HEM İNGİLTERE HEM KUZEY AMERİKA'DA YAŞAYACAKLAR

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesi üyeliğinden çekildiklerini duyurdu. Çift, bundan sonraki zamanlarını İngiltere ve Kuzey Amerika arasında böleceklerini de belirtti. 

Çift tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "Aylar süren derin düşünce ve fikir alışverişi sonucu, bu yıl bir değişim yapma ve bu kurum içinde kendimize daha yenilikçi bir rol biçimlendirmeye başlama kararı aldık. Kraliçe'ye tam desteğimiz sürerken, Kraliyet ailesindeki 'üst düzey' görevlerimizden çekildiğimizi ve ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazanma yolunda çalışmaya başlayacağımızı söylemek isteriz."

YARDIM DERNEĞİ KURACAKLAR

Çift İngiltere ve Kuzey Amerika arasında yaşarken, Kraliçe'ye, Milletler Birliği'ne (Commenwealth) ve hamilik yaptıkları yerlere karşı yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceklerini de bildirdi. Harry ve Meghan bundan sonraki hayatlarında bir yardım derneği kurmayı planladıklarını da ifade etti.Çift, Instagram takipçilerine hitaben yazdıkları mesajda "Özellikle son birkaç yıldır sizin yüreklendirmenizle, kendimizi bu düzenlemeyi yapmaya hazır hissettik" ifadesini de kullandı ve bundan sonraki gelişmeleri duyurmaya devam edeceklerini söyledi.

TAKİPÇİLERİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Harry ve Meghan'ın Instagram üzerinden yaptıkları açıklamaya, Instagram takipçileri de yoğun ilgi gösterdi. Açıklamanın 6. saati itibarıyla Instagram paylaşımı 1 milyon 120 binden fazla kez beğenildi, yaklaşık 62 bin yorum yapıldı.

Yorumlarda çifte destek verenler de oldu, Harry'nin "körleştiğini" söyleyenler de... ABD'li iş kadını ve televizyon yıldızı Rosie Rivera "Amacınıza giden yoldaki cesaretiniz hayranlık uyandırıyor" yazdı.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar