İstanbul'da gezilecek sakin yerler nelerdir?

30 Nisan 2019, 09:24
İstanbul'da gezilecek sakin yerler nelerdir?

İstanbul'un kalabalığından kaçıp sığınabileceğiniz hatta kafa dinleyeceğiniz mükemmel sakin alanları sizler için araştırdık. Peki İstanbul'da gezilecek sakin yerler nelerdir? Kitap okuyacağınız, yürüyüş yapıp doğa ile bir bütün olacağınız tüm mekanlar haberimizin detayında...

Haftasonları İstanbul'a gitmek isteyenler veya İstanbul'da olup da bir yerlere gitmekte kararsız kalanlar için rehber olacak mekanları sizler için sıraladık. Nezih ve sakin ortamların olduğu bu listede, hem hoş vakit geçirebilir hem de yeni yerler keşfetmiş olabilirsiniz. İstanbul'da haftasonu nereye gidilir? Mekan önerileri nerelerdir? Mekan önerileri için sayfamızın içeriğini takip ediniz...

HAFTASONLARI MEKAN ÖNERİLERİ

Baltalimanı Japon Bahçesi

Baltalimanı'nda bulunan Japon Bahçesi oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. Özellikle Nisan ayında açan pembe çiçekli kiraz ağaçlarının manzaraya muhteşem bir görünüm kazandırmasıyla Japon Bahçesi'nde kendinizi Japonya'daki botanik mekanlarda gibi hissedebilirsiniz.

Pierre Loti- Eyüp

Eyüp'te bulunan Pierre Loti muhteşem manzarası ile haftasonu için alternatif mekan önerilerinden biri olabilir. Haliç köprüsünün kesiştiği yerlere kuş bakışı bakacağınız bir tepe düşünün. Pierre Loti'de bir çok restoran seçeneği olduğu gibi aynı zamanda da bol bol fotoğraf çekmek için bir çok kare yakalayabilirsiniz.

Belgrad Ormanı- Sarıyer

Sarıyer'de bulunan Belgrad Ormanı, pek çok kartpostala konu olmuştur. Yemyeşil orman manzarası ve oksijeni bol havası ile şehirden uzaklaşmış hissiyatı almak isteyenlere birebir. Piknik alanı ve yürüyüş parkurları ile ilginizi çekebilir.

Beylerbeyi Mekanları

Beylerbeyi, Üsküdar ilçesine bağlı boğaz köprüsünün Anadolu yakası ayağında olan bir semttir. Burada bir çok sessiz sakin restoran ve kafe bulabilirsiniz. Beylerbeyi'ndeki halka açık Polis Evi haftasonu için ideal bir mekan önerisi olabilir.

Çengelköy- Tarihi Çınaraltı

Çengelköy'deki meşhur Tarihi Çınaraltı mekanında kahvaltıyı hiç denemediyseniz leziz ve dolgun kahvaltı menüsünü göz önünde bulundurabilirsiniz. Çengelköy'de çikolata evinde meşhur kremalı çikolata içmeden dönmeyiniz.

Büyükada

Prenses adası olarak bilinen 4 adanın en büyüğü olan Büyükada, diğer adalara nazaran daha çok turist ve ziyaretçi almaktadır. Adada bir çok konaklama seçenekleri olduğu gibi market, restoran gibi ihtiyaç duyulabilecek yerler mevcuttur. Kartal İskelesi'nden Büyükada'ya yolculuk 25 dakika sürerken Kadıköy'den Büyükada'ya 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar