Unutulmayan en eski Türk dizileri

13 Haziran 2019, 08:10
Unutulmayan en eski Türk dizileri

Yayınlandıkları yıllarda oldukça fazla izlenme rakamlarına ulaşan 90'lı 2000'li yılların en iyi dizilerin arasından seçilen en eski dizileri sizler için yeniden hazırladık. Şimdi sizleri o eski dizilere ve yıllara uzanan bir yolculuğa çıkarıyoruz. İşte, unutulmayan Türk dizileri...

Eski Türk dizilerinin konularının farklı ve güncel olmasına ilişkin, rustik konuları kapsayan senaryosu ile her yaştan kesimin beğenisini kazanmıştı. Eski dizilerin günümüzde hala daha izleniyor olması kaliteli bir senaryonun olmasından ve konu akışının sıkmıyor olmasından kaynaklandığı yapılan anketlerden anlaşılmaktadır. Peki, unutulmayan eski Türk dizileri hangileridir? İşte, o diziler...

Süper Baba

Başrollerde Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam ve Bennu Yıldırımlar'ın yer aldığı Süper Baba bir zamanlar en beğenilen dizisiydi.

Deli Yürek

Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolde oynadığı filmin, yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı Türk aksiyon, dram ve politik televizyon dizisi Deli Yürek reyting rekorları kırmıştı.

Ekmek Teknesi
16 Kasım 2002 yılında ATV'de gösterilmeye başlayan ve bir ailenin başından geçenleri konu alan dizi Ekmek Teknesi her yaştan kesimin beğenisi kazanmıştı.

Asmalı KonakBaş rollerinde Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay ve Selda Alkor gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Asmalı Konak, dizi müziği ile de oldukça gündemdeydi.

İkinci Baharİki usta oyuncu Şener Şen ve Türkan Şoray'ın yer aldığı İkinci Bahar adlı romantik komedi dizi bir zamanların unutulmayacak dizisi olarak listelerdeki yerini korumayı başardı.

Çiçek Taksi

En uzun diziler arasında yer alan Çiçek Taksi milyonların sevgisi kazanmış ve bibirinden değerli oyuncuları bünyesinde toplamıştır.

Bir İstanbul Masalı

Bir İstanbul Masalı dizisi başladığı günden itibaren izleyicileri ekranlara kitlemeyi başarmıştı. Başarılı oyuncu kadrosu ve efsane senaryosu ile unutulmayacak diziler arasında.

Mahallenin Muhtarları

Oğuz Yalçın, Filiz Kaynak, Avni Kütükoğlu ve Nursan Esenboğa'nın yönettiği, Kandemir Konduk'un senaryosunu yazdığı tam bir aile dizisi olan Mahallenin Muhtarları çocukluğu hatırlatan ve yüz gülümseten bir senaryoya sahip.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar