İzmir Bozdağ Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bozdağ Kayak Merkezi detaylı bilgi

09 Ocak 2020, 10:31
İzmir Bozdağ Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bozdağ Kayak Merkezi detaylı bilgi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ödemiş’te iki yıl önce kapatılan Bozdağ Kayak Merkezi, yeniden hizmete açılıyor. 2017 yılında çığ tehlikesi nedeniyle kapanan bu yer, merakla bekleyen ziyaretçilerini sevindirdi. Peki, İzmir Bozdağ Kayak Merkezi'ne nasıl gidilir? Bozdağ Kayak Merkezi detaylı bilgi için haberimizin içeriğine göz atınız...

İzmir ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar olmak üzere Türkiye‘nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere hizmet veren Bozdağ Kayak Merkezi'ne ulaşım oldukça rahattır. Snowboard sevenler ve kar manzarasına doymak isteyenlere özel bu kayak merkezi, fotoğraf tutkunlarını da bekliyor. Şubat ayında Dağcılık Şenlikleri için bölgeye gelen yüzlerce doğa tutkununu ağırlayan Bozdağ, bu kapsamda zirve yürüyüşlerine ve kamp etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Bahar aylarında ise kış döneminde arkasına saklandığı beyaz örtüden kurtulan bu etkileyici bölge, yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin uğrak adresi haline gelmektedir. 

Bozdağ kayak merkezine nasıl gidilir

BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ'NE NASIL GİDİLİR?

Bozdağ Kayak Merkezi’ne İzmir’den özel araçla ya da toplu ulaşım ile yaklaşık bir ya da iki saatte gidilebiliyor. Toplu taşıma kullanmayı planlayanlar, İzmir’in Bornova ilçesindeki otogardan hareket eden Ödemiş otobüsleriyle ilçe merkezine ulaşabilir. İlçe merkezinden kayak merkezine giden dolmuşlara binmeleri yeterli olacaktır.

Bozdağ kayak merkezine nasıl gidilir

Özel araçla gitmek isteyenler için İzmir-Kemalpaşa-Turgutlu-Sart-Bozdağ güzergahı üzerinden 110 kilometre sürmektedir. İzmir-Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Birgi/Gölcük-Bozdağ bir diğer yol güzergahı olabilir.

Bozdağ kayak merkezine nasıl gidilir

Kar kalınlığının 80 cm ile 120 cm arasında değiştiği Bozdağ, kamp ve dağ yürüyüşleri için oldukça elverişlidir. Kayak takımı, snowboard ve kızak kiralamak isteyenler için de uygun seçenekler bulunmaktadır.

Bozdağ kayak merkezine nasıl gidilir

Doğal güzellikleri ve coğrafi konumu nedeniyle konukların dört mevsim ilgi odağı olan Bozdağ’ı, kış mevsiminin ardından yamaç paraşüt tutkunlarına kapılarını açıyor.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar