Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleri

18 Mart 2020, 14:42
Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleri

Bir eşarp veya şal seçerken genellikle kombinlerimize göre hareket ederiz ancak doğru olan ten rengimize göre bir seçim yapmaktır. Peki esmer ve buğday tenli kadınlar, hangi renk eşarp ve şalları seçmeli? Bu iki sorunun yanıtı içeriğimiz içerisinde. Ten rengine uygun şal ve eşarp seçme yöntemleriyle ilgili tüm detaylar yasemin.com'da!

Bir eşarp ya da şal seçmek, kombin oluştururken en çok önem verilmesi gereken noktalardan biridir. Seçim yaparken çoğunlukla kombinlerinize uygun hareket ederiz ancak doğru olan, kombin rengimize değil ten rengimize göre seçim yapmamızdır. Bu da aynı zamanda, kombininizi eşarp ve şal renginize göre yapmamız gerekli anlamına gelir. Peki esmer tenli ve buğday tenli kişiler hangi renk eşarp ve şalı seçmeli? Sizler için, bu iki soruya yanıt aradık. İşte adım adım esmer tenli kadınlar ve buğday tenli kadınlar için doğru ten rengine uygun eşarp ve şal seçimi rehberi:

ten rengine göre eşarp ve şal seçimi

ESMER TENLİ KADINLAR HANGİ RENK EŞARP VE ŞAL TAKMALI?

Esmer tenli kadınlar için en ideal ton; açık ve yumuşak olmalı. Renklerin ton aralığı sıcak ve pastel de olabilir. En uygun renkler ise; toz pembe, yeşil renk ailesi, eflatun gibi tonlardır.

esmer tene yakışan kıyafet renkleri

Bununla birlikte; şeftali ve sarımsı tonlar da, yine esmer tenliler için ön plana çıkartıcı bir renk olarak dikkat çekebilir.

BUĞDAY TENLİ KADINLAR HANGİ RENK EŞARP VE ŞAL TAKMALI?

Buğday tenli ve beyaz tenli kadınlar için ton uyumu mümkündür. Eğer buğday tenli biriyseniz, pembe ve mavinin açık tonları sizler için uyumlu olacaktır. Nitekim beyaz tenli birisi için de bu tonlar idealdir.

 beyaz tenlilere hangi renk şal gider

Koyu renkler dışında açık tonlar üzerinde durmanız da yarar var. Zira koyu tonlar, yüzde sert ve katı bir ifade oluşturur.

buğday tenlilere hangi renkler yakışır

EŞARP VE ŞAL MODELLERİ 2020

ARMİNE: 20 TL - 35 TL

ARMİNE: 35 TL - 155 TL

ARMİNE: 50 TL

VAKKO: 345 TL

VAKKO: 395 TL - 795 TL

TRENDYOL: 40 TL - 45 TL

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar