Christian Siriano'dan sağlık çalışanlarına özel maske

26 Mart 2020, 12:03
Christian Siriano'dan sağlık çalışanlarına özel maske

Dünyaca ünlü moda markaları, tüm dünyada yok satma noktasına gelen cerrahi maskeler için bir adım attı. Koronavirüs salgını nedeniyle satışları artan cerrahi maskelerden üreten markalar, kendi logolarını bastıkları maskeleri satışa sundular. Christian Siriano adlı ünlü modacı, sağlık çalışanlarına maske üretmeye başladı. Bünyesinde Gucci ve Balenciaga'yı bulunduran dünyaca ünlü moda grubu da bu çalışmaya katıldı.

Sağlık çalışanlarının ihtiyaç duymaya başladığı maskelerin üretimine Kering Grubu da katıldı. Bünyesinde Balenciaga, Gucci ve Saint Laurent gibi markaları barındıran grup, maskelere yönelik doğan ihtiyacı gidermek için yüz maskesi üretimine başlıyor.

CHRİSTİAN SİRİANO'DAN MASKE ÜRETİMİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, Amerika'da sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı çekmesine sebep oldu. Florida'da acil servis doktorluğu yapan bir kişinin Independent'e yaptığı açıklamada, bazı sağlık çalışanlarının kötüye giden kağıt maskeleri yıkayıp yeniden kullanmak için evlerine götürdükleri ifade edildi.

Christian Siriano

Amerikalı moda tasarımcısı Christian Siriano, bu duruma el attı ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "Maskeye ihtiyacınız varsa ekibim daha fazlasını yapmak için yardımcı olacak. Hala evden çalışan ve yardımcı olabilecek tam bir dikim ekibim var." açıklamasına yer verdi.

prototipler

Çalışmalarına hemen başlayan Siriano, yüz maskelerine ait prototip çalışmaları hakkında birkaç paylaşım yaptı. Siriano'nun sözcüsü Bianca Bianconi, maskelerin sağlık personelleri için hazırlandığı açıklamasında bulundu.

LOUİS VUİTTON'DAN ÖZEL MASKE 

Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılmaya başlayan coronavirüs salgını, cerrahi maskelerin satışını da arttırmaya başladı. Yok satılmaya başlayan maskeler, moda sektörünün de ilgisini çekmeye başladı. Marine Serre, Gucci ve Louis Vuitton, kendi logolarını üstüne bastığı maskeleri 2020 sezonu için satışa sundu.

İnternet satışında stokları tükenmeye başlayan maskeler, Louis Vuitton markasında 85 dolardan satışa çıkarıldı. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • sami 5 gün önce Şikayet Et
    bu maskelerin belirli bir standartı yok mu herkes üretim yapabilir mi merak ediyorum bu günlerde herkes maske üretimine geçti
    Cevapla