Her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık yerseniz ne olur?

25 Eylül 2019, 07:10
Her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık yerseniz ne olur?

Doğada bulunan en güçlü iki antiseptik besin olan bal ve sarımsak karışımının vücudu adeta yenilediğini biliyor muydunuz? Peki bal ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanıyor? Ayrıca her gün bal ve sarımsak karışımından bir kaşık yerseniz ne olur? Sizler için bu mucize karışıma dair her şeyi araştırdık. Haberimizin detayında nasıl hazırlanacağı ve tüketileceğine dair bütün bilgiler mevcuttur.

Yapılan araştırmalarda sarımsağın tüm faydalarını vücuda sağlayabilmesi için çiğ tüketilmesi gerektiği ortaya çıkarılmıştır. Ancak kokusundan dolayı çiğ tüketilmesine yanaşılmadığından uzmanlar bal ile tüketilmesini öneriyor. Balın bileşenleri ile sağlığı faydalar iki katına çıkan sarımsağın birçok hastalığı engellediği uzmanlar tarafından vurgulanıyor. Aç karan tüketilmesi tavsiye edilir. Sarımsak, toprak altında yetişen ve içeriğinde milyonlarca faydalı asit barındıran bir besindir. Germanyum ve selenyum maddeleri bakımından zengin olan topraklarda yetiştiğinden insan sağlığına birçok faydası vardır. İlaç ve kozmetik sanayisinde kullanılan sarımsak kadar bal da arılar tarafından milyonlarca çiçeğin poleni alınarak üretilir. Bu iki maddenin bir araya gelmesi ile alternatif tıbbın en güçlü ilacı ortaya çıkmış olur. 

Bal ve sarımsak

İŞTE 7 GÜN BOYUNCA SARIMSAĞIN ÜZERİNE BAL DÖKÜP YERSENİZ...

- Bu iki besinde kanın pıhtılaşmasını önler. Özellikle tromboz ve varislerin oluşumunu engeller. İçerdikleri sülfür maddesi vücuttaki kan akışını dengeler.

- Kalp sağlığını kötü etkileyen yüksek tansiyon rahatsızlığı içinde kan akışının dengede olması gerekir. Bu karışım kan akışını dengelediğinden yüksek tansiyon ve buna bağlı gelişebilecek kalp hastalıkları riskini azaltır.

- Çiğ sarımsak "alisin maddesi" bakımından oldukça zengindir. Bu madde damarlarda birikmiş kötü kolesterolü temizleyerek kan dolaşımını destekler. Aynı zamanda trigliserit seviyelerinin de dengede kalmasını sağlar.

- Vücuttaki dengesiz enflamasyon yüzünden ortaya çıkan kronik rahatsızlıkları azaltmak için de uzmanlar bu karışımı öneriyor. Ayrıca bu karışım ödem toplamayı engelleyerek, kas rahatsızlıkları için doğal ağrı kesici oluyor. 

- İki besinde de yüksek miktarda bulunan antimikrobiyel maddeler bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun zararlı hücrelere karşı savunmasını artırır. 

- Enfeksiyon virüsü sonucu ortaya çıkan boğaz iltihaplanmasını da önleyen bu mucize karışım, sürekli öksürüklerde de doğal tedavi olarak kullanılır.

Bal sarımsak karışımı

PEKİ BU KARIŞIM NASIL HAZIRLANIR?

MALZEMELER

1 su bardağı bal 

10 diş çiğ sarımsak

250 gramlık bir cam kavanoz

HAZIRLANIŞI

Sarımsakları ufak ufak doğayınız ve kavanozun içine atınız. Daha sonra üzerine balı dökerek karıştırınız. 7 gün boyunca her sabah bu karışımdan bir yemek kaşığı ılık suya karıştırıp tüketiniz. 1,5 hafta ara verdikten sonra 7 gün boyunca tekrar tüketiniz. Karışımı oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
21 Yorum Var
 • Orhan 2 hafta önce Şikayet Et
  Burada yazanın aksine, her gece taze yapın ve bekletmeden yiyin. Sarmısak suyu bala karışınca tadı kötü oluyor. Sabaha da kokusu kalmaz. Hastalandığınızı hissettiğinizde kullanmaya başlayın; ilaçsız ve hafif atlatırsınız. Çok denenmiştir.
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 3 ay önce Şikayet Et
  Her sabah balı sarımsakla karıştırıp yerseniz, ağzınız sarımsak kokar, o gün yanınıza kimse yanaşmaz.
  Cevapla
 • EGZOTİK 2 hafta önce Şikayet Et
  aynan aynan.......
 • Dolapdereli Sabri 2 hafta önce Şikayet Et
  Vay çakma Sabri sen sarımsak yemesen de ağzın kokar.
 • Orhan 2 hafta önce Şikayet Et
  Küçük taneli kesip çiğnemeden yutarsanız fazla koku olmaz.
 • Sarımsak ve Hadis 7 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlardan bazıları sarımsak Kur'an da yasaklanmış gibi bir şeyler söylemişler. İşin aslı şöyledir: Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem soğan sarımsak yiyen bizim mescidimize gelmesin buyurmuştur yaklaşık olarak. Bu da koku yaptığı için insanları rahatsız etmemesi açısından o kişinin namazını en azından ağız kokusu geçinceye kadar evinde eda etmesinin daha faziletli bir davranış olduğunu belirtmek içindir. Arkadaşlar hepimiz İslam ile ilgili her duyduğumuzu aktarmayalim ya da her duyduğumuza hemen inanmayalim. Araştırın , sorun, dininizi doğru bir şekilde öğrenin. Vesselam
  Cevapla
 • Ismail 7 ay önce Şikayet Et
  Bu yorum üstüne yorum olmaz katılıyorum vesselam
 • Garib yolcu 7 ay önce Şikayet Et
  Kuranda öğle bir ayet yok lutfen bilmeden konuşmayalım
  Cevapla
 • şirin baker 3 ay önce Şikayet Et
  Bir ara şöyle demiştiniz: “Musa! Biz tek çeşit yemeğe katlanamayız. Haydi, bizim için Rabbine yalvar, bize yerde yetişen şeylerden çıkarsın; sebzesinden, hıyarından, sarımsağından, mercimeğinden ve soğanından…” O da şöyle demişti: “Yani üstün olanı daha aşağı olanla değiştirmek mi istiyorsunuz? İnin bir şehre, orada istediğiniz her şeyi bulursunuz”. Başlarına sefillik ve çaresizlik çöktü. Tekrar Allah’ın azabına çarpıldılar. Evet, öyle! Çünkü Allah’ın âyetlerini görmezlikten geliyorlar, peygamberlerini haksız yere öldürüyorlardı. Evet, öyle! Çünkü isyana dalıyorlar ve aşırı gidiyorlardı.” (Bakara 2/61)
 • ismetabi 7 ay önce Şikayet Et
  Sarımsak kuran da yerilmez sadece yediğiniz zaman cemaate gitmeyiverin der. ALLAH hiç bir nimeti boşuna yaratmadı. Konu şudurki her şey insan oğlu için yaratıldı fakat ölçüyü bilin dedi ALLAH. Sorun biz ölçüyü kaçırıyoz ölçülü olamıyoruz.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun