Türkler yan yatıp 7,5 saat uyuyor!

11 Ekim 2018, 09:54
Türkler yan yatıp 7,5 saat uyuyor!

Ülkelerin uyku alışkanlıklarına göre hangisinin kaç saat yattığı ortaya çıkarıldı. Sizler için mercek altına aldığımız bu konuyu araştırdık. İşte ülkelerin uyku saati ile ilgili açıklananlar...

Yapılan araştırmalarda Türk halkının yüzde 50'sinin yan yattığı ortaya çıktı. Genellikle sağ tarafa doğru uyuyan Türkler ortalama 7,5 saat uyuyor. En çok uyuyan ülke ise İtalya daha sonra İspanya ve Yunanlılar olduğu açıklandı. 

UYUMADAN BUNLARI YEMEĞİN!

Bu durumun yanı sıra uzmanlara uyurken kişilerin vücut ısılarının düşmesi gerektiğini belirtti. Vücut ısısı düşen kişinin gece uyanma gibi durumlarla karşılaşmaz. Ancak akşam yemeğinde çok fazla yağlı ve şekerli besin tüketildiğinde kandaki şeker oranı yükselir. Yükselen bu şeker vücut ısısını da artırır. Vücut ısısı artıkça da kişinin uykuya dalma ve gece uyanma oranları artar. 

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • MSAHİN 8 ay önce Şikayet Et
    Müslüman olduğu için sağ tarafına yatıyor. Demekki diğer yarıda bir problem var.
    Cevapla
  • İlmiGerçekler.Uzm. 8 ay önce Şikayet Et
    Sağ yanı üzerine yatmak sünnettir. Kalp sol yanda olduğu için, sağ yanı üzerine yatmak, kalbin pompalama işini kolaylaştırır, bu şekilde yatmakla, kalp krizi oranı ve kalp yetmezliği olanlardaki ölüm oranı azalmaktadır. Ayrıca kalın bağırsaklardaki akış sağdan sola olduğu için, gece gaz sıkışması yaşanmaz.
    Cevapla