Kaçış sendromu belirtileri nelerdir? Kaçış sendromunun tedavisi var mıdır?

22 Mart 2019, 08:13
Kaçış sendromu belirtileri nelerdir? Kaçış sendromunun tedavisi var mıdır?

Geçtiğimiz aylarda ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil'in yaşadığı Kaçış sendromunun ne olduğunu biliyor musunuz? Panik atak ile karıştırılan yoğun bakıma bile sokabilecek kadar ciddi bir rahatsızlık olan kaçış sendromuna dair bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık. Haberin detayında kaçış sendromuna dair bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

1960 yılında Dr. Clarkson ve arkadaşları tarafından keşfedilen rahatsızlığa önceleri Clarkson hastalığı denilmekteydi. Damar içi sıvı oranının azalması ile ortaya çıkan kalp atakları yaşam kalitesini ciddi boyutlarda olumsuz etkiler. Hastalığın neden kaynaklandığı henüz bilinmemektedir. Kılcal damarlardaki sıvı oranı azalınca, kan damarlarda dolaşamaz hale gelir. Damar dışı artan sıvı karaciğer, akciğer ve kalbe zarar verir. vücudun boşlukları ve kaslarında sıvı birikmeye başlar. Beyin bunu kötü sinyaller olarak algılar ve tansiyon kan basıncı aniden azalınca vücut şoka girer. Taklitçi bir hastalı olan kaçış sendromu kişiyi komaya sokacak kadar ilerleyebilir. Teşhisi oldukça zor olan kaçış sendromunun belirtileri diğer hastalıklarla aynıdır. 

kaçış sendromu

KAÇIŞ SENDROMUNUN BELİRTİLERİ NELERDİR?

- Vücudun kas ağrıları artar. Damarlara sıkışan sıvı kemik ve kasları zorladığından diz ve kollardaki ağrıların şiddeti her geçen gün artmaktadır. 

Damarlar tıkandıkça sinir hücreleri beyne zamanında ulaşmadığından kişi sürekli yorgun hisseder.

- Kan dolaşımı yeterli seviye olmadığın beyne gidemeyen kan baş ağrısına neden olur.

- Mide kasılmaları sıklıkla artığından hasta sürekli kusar ya da kusma isteği ile karşı karşıya kalır.

- Tıkanan damarlardan dolayı kalp kan pompalamadıkça ya hızlı atar ya da yavaşlar. Ritim bozukluğu veya panik atak rahatsızlıklarına benzer durumlar yaşanır.

Sık sık karın ağrısı yaşar. Bu hastalığı özel laboratuvar ortamlarında bakılır. Hastalarda, bağırsaklarda ödem, kaslarda sıvı, kanda mikrop ve kalp zarında asit birikmesi gibi durumlar tespit edilir. 

kaçış sendromu belirtileri

HASTALIĞIN TEDAVİSİ

Kan basıncı çok hızlı düştüğünden hasta sürekli tedavi altında tutulmalıdır. Takip bu hastalıkta en önemli durumdur. Organların yetersiz çalışması seyrinde ani ölümle bile sonuçlanabilir. Böbrek, kal, karaciğer ve akciğer ciddi hasarlara uğramaması için doktor sürekli bu organların çalışmasını takip eder.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • Hakikat 6 ay önce Şikayet Et
  Biride kalkıp , acaba millet İslamdan uzaklaştığı için mi hastalanıyor demiyor....... Herşeyin kalbi var, kalp merkezdir.. herşey kalpte başlar zaten. Allâh buyurdu ki; Kalpler ancak Allâh'ı zikretmekle huzur bulur. Râd; 28 Millet bunu okuyup sadece eş arası mi zannediyor huzuru... Huzur olmadan kalp ölür, insan da ölür... insanlık da.... Vesselam
  Cevapla
 • Alişan 6 ay önce Şikayet Et
  Bu kişi
  Cevapla
 • Destan 6 ay önce Şikayet Et
  Tedavi diyorsunuz, hiç işe yaramayan ilaçlari verip gönderiyorsunuz. Tip kendini yenilemeli.
  Cevapla
 • K.ürün 7 ay önce Şikayet Et
  Büyük geçmiş olsun sevgili mehmet ali er bile allah sifalar versin kardeşi mize.
  Cevapla
 • H.B.V. 7 ay önce Şikayet Et
  Allah Şifa versin..
  Cevapla