Kayı obasında düzen değişti Gündüz obanın Bey'i oldu! 17. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

26 Mart 2020, 13:39
Kayı obasında düzen değişti Gündüz obanın Bey'i oldu! 17. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Alişar pusuda Dündar Bey'i yaralar. Dündar Bey kendisinin Osman'ın yaraladığını düşünür. Balgay Konya'ya kaçmaya karar verir. Bu arada Gündüz Obaya Bey olur. Alişar ise yeniden Sofia'yla anlaşır. Peki Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Batur'un ölüm haberi herkesi yasa boğdu. Dündar Bey oğlunu Osman'ın öldürdüğünü düşündüğünden intikam için peşine düşer. Alişar'ın adamları Dündar'ı Balgay ve Osman'ın çatıştığı yere götürür. Dündar Bey Alişar tarafından vurulur. Ancak bunu Osman'ın yaptığını düşünür. Balgay bu sırada kaçar. Osman adamlarını toplayıp obaya gider. Gündüz obanın yeni beyi seçilir. Bala Hatunun neden uzak davrandığını anlayan Osman, onun gönlünü almaya çalışır. Alişar sinsi planlarına devam ederken eski Türk liderleri Osman'ı gelecek tehlike için uyarır.

osman rolünü oynayan burak özçivit

KURULUŞ OSMAN 17. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Koronavirüs nedeniyle dizi setleri iptal edildi. Kuruluş Osman'ın da çekim ekibinde fazla kişi çalıştığından iptal edildi. Tüm oyuncu ve ekip evlerinde kaldı. Hafta olup olmayacağı henüz kesin değil ancak dün akşam dizinin bitmesi ardından fragmanın yayınlanmamsı olmayacağı iddialarını güçlendirdi.

 kuruluş osman haftaya var mı

KURULUŞ EKİBİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ!

Koronavirüs salgınından dolayı birçok dizi setlerini iptal etti. Bunlar arasında Kuruluş Osman'da yer aldı. Dizi ekibi paydos sonrası dağılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde kaza geçirdi. Hafif sıyrıklarla atlatılan kazada bazı çalışanların şok olduğu öğrenildi. 

KURULUŞ OSMAN EKİBİ KAZA GEÇİRDİ

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK!

Canla başla koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarına koca bir tebrikte Kuruluş Osman oyuncularından geldi. Oyuncular dualarını kısa bir şekilde videoya çevirdi.

HAFTANIN EN ÇOK İZLENEN DİZİSİ OLDU! 

Kuruluş Osman, reyting sonuçlarına göre; % 14.94 izlenme oranı ve % 32. 38 izlenme payı ve 20+ABC1'de %15.54 izlenme oranı ve %32.39 izlenme payı alarak haftanın en çok izleneni oldu. Yayınlandığı günden itibaren zirveyi alan Kuruluş Osman, bu rakamlarla yine zirvenin sahibi oldu.

kuruluş osman

KURULUŞ OSMAN 'THE OTTOMAN'LA DÜNYAYA AÇILDI!

Uluslararası tanıtımı artan Kuruluş Osman dizisinin yeni afişi ve ayrıntıları hayranlık uyandırdı. Atv'nin tanıtımını yaptığı ve şimdiden diğer ülkelerde yayınlanması için satılan alınan Kuruluş Osman, The Ottoman olarak geçti. 

kuruluş osmanın yurt dışında tanıtılan afişi

Atv'de yayınlanan Çarşamba akşamlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman'a 2 yeni oyuncu dahil oldu. Ünlü oyuncu Tolga Akkaya, Dumrul karakteriyle Atilla Güzel de Ayaz karakteriyle projeye dahil oldu.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KURULUŞ OSMAN'A MI DAHİL OLACAK?

Yapımcı Mehmet Bozdağ yetenekli oyuncularıyla Kuruluş Osman'ı güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dizisinin setine son olarak Kadın dizisinde yer alan Özge Özpirinçci ziyaret ettiği söylendi. Bozdağ ile beraber seti gezdiği iddia edilen Özpirinçci'nin diziye dahil olacağı konuşuldu. Oyuncu ve yapımcı cephesinden henüz bir açıklama gelmese de seyirci genç oyuncunun kimi oynayacağını merak etti.

özge özpirinçci

KURULUŞ OSMAN'A 3 DEV TRANSFER!

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın yaptığı Kuruluş Osman dizisine bomba isimler dahil olmaya devam ediyor. Son olarak Yurdaer Okur dahil oldu. Okur, Moğol komutanını oynayacak. 29 Ekim 1974 yılında Rize'de doğan Yurdaer Okur, evli bir çocuk babasıdır. Ekranlara genellikle kötü karakterle gelen Okur'un Moğol Komutanını oynaması şimdiden izleyiciler tarafından kabul gördü. Son olarak Savaşçı dizisinde yer alan Çağrı Şensoy 'Berkutay' Burak Çelik de 'Kongar' karakterleriyle dahil olacak. 

Burak Çelik, Çağrı Şensoy, Yurdaer Okur

ENGİN ALTAN DÜZYATAN'DAN HEYECANLANDIRAN PAYLAŞIM!

Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Gazi'yi oynayan Engin Altan Düzyatan'ın Kuruluş Osman'a katılıp katılmayacağı merak edildi. Ancak son röportajında Düzyatan, böyle bir teklifin gelmediğini açıklamıştı. Bu açıklamaya üzülen hayranlar Düzyatan'ın son yaptığı paylaşımla heyecanlandı. Ünlü oyuncunun dizi bittikten sonra sakallarını kesip yeni bir projeye başlaması ardından hiç sakallarını uzatmamıştı. Ancak son paylaşımındaki sakallı hali hayranlarını yeniden ümitlendirdi.

engin altan düzyatanın son paylaşımı

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Yapımı 30 milyon tutan "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı" filminin gösterimi gerçekleşti. 3 yıl projesi süren film 7 haftada çekimi tamamlandı. Uzun soluklu bir hazırlık süren filmin gösterimine Kuruluş Osman ekibi ve oyuncularından da destek geldi. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit Mehmet Bozdağ'ı yalnız bırakmadı. Ayrıca gösterime Emre Yıldırım, Ece Çeşmioğlu, Cemal Hünal ve Levent Özdelik'de katıldı. 

burak özçivit ve yapımcı mehmet bozdağ

BÜYÜK BAŞARI!

Çarşamba akşamlarının reyting birincisi olan Kuruluş Osman, MIPCOM fuarında tanıtıldıktan sonra kısa bir zaman sonra "The Ottoman" adıyla diğer ülkelerde yayınlanmasına karar verildi. Osmanlının kuruluş devrini anlatan dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit'tir. Fuar sonrası hazırlanan listede tek Türk dizisi olan Kuruluş Osman, bu başarının yanı sıra Wit Social List'e göre lansmanının yapıldığı haftada, haftalık Instagram takipçi sayılarına bakıldığında ilk sırada yer aldı.

kuruluş osman

BURAK ÖZÇİVİT'TEN TATİL POZU!

Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ise tatilinden fotoğraf paylaşmaya devam ediyor. Nisan ayında baba olan Özçivit eşi ve çocuğu ile İstanbul'un sakin yerlerini tercih etti. Ailecek dinlenen ünlü çift paylaşımlarıyla hayranlarını mest ediyor. 

BURAK ÖZÇİVİTTEN TATİL POZU

BURAK ÖZÇİVİT YERLİ OTOMOBİL TANITIMINA KATILDI!

Görkemli bir açılış töreni ile yapılan yerli otomobilin tanıtımına ünlü isimler akın etti. Bunlardan biride Kuruluş Osman'ın yapımcısı Mehmet Bozdağ ve dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit'te vardı. Özçivit ve Bozdağ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ve burak özçivit

ENGİN ALTAN DÜZYATAN'DAN DİZİYE TEKRAR KATILACAK MI?

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Ertuğrul Bey rolüyle hafızalarda yer edinmişti. Düzyatan, şu anda Burak Özçivit'in rol aldığı ve dizinin devamı olarak kabul edilen Kuruluş Osman hakkında konuştu:

"Orası çok severek çalıştığım, çok güzel bir işti. Biz bir işi sonlandırdık, yeni bir işe başlandı. Orada çalışan ekip arkadaşları benim arkadaşlarım. Hala aynı ekip devam ediyor. Sağ olsunlar, görüyorum takip ediyorum, çok da beğeniyorum. Bu plan meselesi, böyle bir planla ayrılmamıştık oradan, sonuçta bu başka bir dizi aslında yeni bir dizi. Değerlendiririz bakarız, ederiz. Şu an için öyle bir durum yok. Biraz dinlenmek istiyorum."

engin altan düzyatan kuruluş osman dizisinde yer alacak mı

SON NOKTAYI KOYDU!

Geçtiğimiz günlerde ise 'Christmas Market Four Seasons Bosphorus' etkinliği kapsamında gerçekleştirilen 'Christmas Market' açılışına katılan Düzyatan, Burak Özçivit'in oyunculuğunu beğendiğini ve henüz kendisine bir teklif gelmediğini söyleyerek iddialara son noktayı koydu. 

ALP KIYAFETLERİ GİYDİLER!

Kuruluş Osman rüzgarı hızla yayılıyor. Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir grup geçtiğimiz hafta diziyi alp kıyafeti giyerek izledikleri ortaya çıktı. 

BURSA DA ALP KIYAFETLERİ GİYEN ADAMLAR

KURULUŞ OSMAN'DA GÖZLERDEN KAÇAN HATA!

Yayınlandığı günden itibaren reyting rekoru kıran Kuruluş Osman dizisindeki hata seyircinin gözünden kaçmadı. Burak Özçivit'in oynadığı Osman Bey'in çadıra girdiği anlardan birinde belindeki kuşakta telefon benzeri bir cismin görüldü. Bu sahne dün sosyal medyaya damga vurdu. Ancak böyle büyük hataların dünya da büyük yapımcılıkla hazırlanan pek çok dizi de de yaşanıyor. Son olarak böyle bir durum Game Of Thrones adlı yabancı bir dizi de ünlü bir kahve markasının bardağı kadraja giren masanın üzerinde unutuldu. 

kuruluş osmandaki büyük hata

3. bölümde Osman Bey'in Fetih Süresi'ni okuduğu sahne dün sosyal medyaya damga vurdu. O sahne paylaşım rekoru kırdı.

Tam 3 sezon devam eden Söz dizisinde canlandırdığı Ateş karakteriyle büyük bir şöhret elde eden oyuncu Eren Vurdem, verdiği kısa aranın ardından yeniden setlere geri dönüş yaptı. Vurdem, Burak Özçivit'in başrolünde olduğu ve geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Kuruluş Osman dizisine dahil oldu.

eren vurdem

Twitter hesabından da paylaşımda bulunan Vurdem, dizide Osman Gazi'nin yanında savaşan bir yiğit olarak karşımıza çıkacak. Vurdem, diziye dahil olduğunu, "Bastığımız yerler yurt, mazlumlara sığınaklık eden görklü bir devlet olacak!" sözleriyle duyurdu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

eren vurdem kuruluş osman

MALEZYA KRALİÇESİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Malezya Kraliçesi Azizah, Twitter hesabından Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerini paylaştı. Herkesin izlemesini tavsiye etti.

malezya kraliçesi

KURULUŞ OSMAN'IN KEMİK KADROSUNU öğrenmek için tıklayınız...

Dizide olup olmayacağı merak edilen güzel oyuncu Aslıhan Karalar, iki müjdeyi birden verdi. Aslıhan Karalar, hem dizide yer alacağını hem de dizinin yayın tarihini açıkladı. Uzun süredir ekranlarda yer almayan Aslıhan Karalar, önceki gün bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Karalar, herkesin merakla beklediği Kuruluş Osman için, projede yer almanın mutluluğunun yanı sıra "Kısmetse bu ay ortasında ekranlarda olacağız. Çok güzel, çok büyük bir ekip ile çalışıyoruz" diyerek müjdeyi verdi.ATV'nin bir diğer sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz'in 13 Kasım'da final yapmasının ardından, Kuruluş Osman'ın 20 Kasım Çarşamba akşamı ekranlara gelmesi bekleniyor.

aslıhan karalar

DİZİNİN TANITIM VİDEOSU REKOR KIRDI!

Atv ekranlarında yayınlanacak olan dizi için Sen Anlat Karadeniz'in fişi çekildi. Reytingleri son bir yıldır düşen Sen Anlat Karadeniz önümüzdeki haftalar final olur olma yerine Kuruluş Osman gelecek. İlk bölüm fragmanı da yayınlanan Kuruluş Omsan büyük bir ilgi ve merakla bekleniyor. Yurt içinin yanı sıra yurt dışında da büyük bir kitle de ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. YouTube kanalında tanıtım ve ilk bölüm fragmanı izlenme rekoru kırdı. 

İLK BÖLÜM FRAGMANI:

Tanıtım videosu ile dikkatleri üzerine toplayan Kuruluş Ertuğrul dizisi Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen ve büyük yapım şirketlerinin katıldığı MIPCOM fuarına katıldı. Dizinin tanıtım videosu sosyal medya üzerinden 20 milyona aşkın kişi tarafından izlendi. 5 farklı dile çevrilip atılan diziye diğer ülkelerden de büyük ilgi vardı. Dizi yurt dışında The Ottoman adıyla yayına başlayacak. 

kuruluş osman

Diriliş Ertuğrul'un devamı olan Kuruluş Osman için geri sayım başladı. Henüz Diriliş Ertuğrul final olmadan Kuruluş Osman müjdesini veren yapımcı Mehmet Bozdağ, hem ülke içinde hem de yurt dışında oldukça ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Burak Özçivit'le anlaştıklarını duyurdu.

mehmet bozdağ ve burak özçivit

Osman karakteri için aylar öncesinden kılıç at binme ve dövüş gibi dersler almaya başlayan Burak Özçivit, bu eğitimin aksamaması için yaz ayında tatil bile yapamadı. Henüz yeni baba olan Özçivit, hem ailesiyle hem de işiyle ilgilenmek için İstanbul'dan ayrılmadı. Sosyal medyada her seferinde seyirciyi heyecanlandıran paylaşımlarda bulunan Kuruluş Osman yapımcısı ilk tanıtımın yayınlanacağı haberini duyurdu. 

mehmet bozdağ paylaşım

 

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva'da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa'nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

MALHUN HATUN'U OYNAYACAK OLAN ÖZGE TÖRER KİMDİR?

Burak Özçivit'in partneri için ise günlerdir konuşuluyordu. Ancak henüz yayın tarihi belli olmayan dizide diğer başrol oyuncusunun Özge Törer olacağı duyuruldu.Malhun Hatun'u canlandıracak olan Törer, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi sahne sanatları bölümünü kazanan Özge Törer şuanda üniversite 3. sınıf öğrencisidir.Genç oyuncu adeta yıllardır bu rola hazırlanmış gibi at ve yüzme eğitimleri var. 

BURAK ÖZÇİVİT'TEN İLK TANITIM FRAGMANI;

Tanıtım yayınlandıktan sonra dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, 14 milyona yakın takipçisi olan sosyal medya hesabından dizinin fragmanını yayınladı. Paylaşım beğeni ve tıklanma rekoru kırdı.

burak özçivit ınstagram

İLK TANITIM FRAGMANI;

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
59 Yorum Var
 • fatih 2 gün önce Şikayet Et
  Kusura bakmayın ama Osman rolüne hiç yakışmadı, konuşmaları duruşu vs rolden uzak radyo tiyatrosu gibi.. Nerde diriliş nerde kuruluş...
  Cevapla
 • ömer 4 gün önce Şikayet Et
  biri osman a bağırmadan konuşmayı öğretsin her lafta bağırarak konuşuyor biraz sakin olsun adam konuşunca başım ağrıyor:)
  Cevapla
 • İzzet terzi 5 gün önce Şikayet Et
  Hastayız kuruluş osmana hiç bitmesin bu.dizi
  Cevapla
 • Çırak 6 gün önce Şikayet Et
  Bence çok iyi bir dizi senaryosu ve oyuncularıyla
  Cevapla
 • SULTAN 2 hafta önce Şikayet Et
  beklenti çok yüksekti ondan biraz hayal kırıklıgı oldu ama son iki dizide sanki osman biraz yakışmaya başladı bakışları duruşları manken gibi deyilde osman bey gibi oluyor sanki DÜYATAN tan o beyler gibi oluyordu bunlar işin vitirin kısmında fark burda bizce
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun