İstanbul'da boza nerede içilir? İstanbul'da en iyi bozacılar nerede?

Kışın en keyifli ve lezzetli içeceği olan bozanın kanserle savaştığı uzmanlar tarafından kanıtlanması beraberinde, en organik ve en kaliteli bozanın hangi mekanlarda olduğu da araştırılmaya başlanıyor. Peki, İstanbul'da boza nerede içilir? İstanbul'da en iyi bozacılar nerede? İstanbul'da en iyi bozacılar hangileridir? İşte yanıtlar...

Havaların iyice soğuduğu ve kış aylarının bu günlerinde tadıyla hafızalarda yer edinen boza içmenin tam zamanı! Eski bir gelenek olan ve kış aylarına girildiğinde akla gelen ilk içecek olan boza, lezzetiyle olduğu kadar faydalarıyla da dikkat çekiyor. C,D,A ve E vitaminini içerisinde bulunduran bu mucizevi içecek, kanser hastalığının tedavisinde şifa, gribe karşı da vücuda direnç sağlıyor. Mısır, arpa, çavdar, yulaf, buğday, kara buğday, arnavutdarısı, gernik gibi tahılların unundan elenerek yapılan boza, üzerine bol tarçın dökülerek içiliyor. Peki, bu karlı İstanbul zamanlarında organik ve kaliteli boza nerede içilir? Gelin, en lezzetli ve güvenilir bozacı adreslerine birlikte göz atalım.

İSTANBUL'DA EN İYİ BOZA NEREDE İÇİLİR?

  •  VEFA BOZACISI

Fatih'te yer alan Vefa Bozacısı'nın kuruluşu 1876 yılına kadar dayanmaktadır. Ülkemizin 100 yılı devirmiş marka değerlerinden biri olan Vefa Bozacısı, tarih kokan dekorasyonuyla beğeni topluyor. 

Lezzetli tadıyla sizi geçmiş günlere ufak bir yolculuğa çıkaracak olan bozayı mutlaka Vefa Bozacısında denemenizi öneririz. 

ADRES: Mollahüsrev, Vefa Cd. No:66, 34134 Fatih/İstanbul

  • DAMLA DONDURMA & BOZA

Şişli'ye bağlı Kurtuluş-Feriköy semtinde bulunan Damla Dondurma, bölgenin bilinen en lezzetli ve meşhur boza satan mekan yerlerinden biri olarak görülmektedir. Üretimi kendilerine ait olan ürünlerin satışını yapan dükkan, küçük olmasına rağmen geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

Eğer siz de Aralık ayının gelişiyle bozanın tadına varmak isterseniz Damla Dondurma tam da size göre!

ADRES: Feriköy, Kurtuluş Cd. 110/A, 34377 Şişli/İstanbul

  • BEYAZ SARAY DONDURMACISI - FATİH

Fatih'in Çapa semtinde bulunan bir diğer nadide mekanlardan biri de; Beyaz Saray Dondurma Ve Boza olarak biliniyor. Yoğun kıvamlı boza sevenler için en ideal mekanlar arasında yer alan Beyaz Saray Dondurma Ve Boza, organik ürün satışıyla dikkat çekiyor.

ADRES: Seyyid Ömer, Altımermer Cd. No:2, 34098 Fatih/İstanbul

  • BİRİNCİ PROFİTEROL

Hem Güngören'e bağlı Merter semtinde hem de Beyoğlu'nda bulunan Birinci Profiterol, profiterol ve ekleri ile meşhur olsa dahi kış aylarında çoğunlukla boza satışlarıyla adını duyuruyor. Burada bozalar, litrelik olarak cam şişelerde satılıyor.

ADRES: Kınalı Caddesi, No: 44, Güngören/İstanbul

  • HAKİKİ ROMA DONDURMACISI 

Bakırköy'e bağlı Yeşilköy semtinin beğenilen dondurmacılarından olan Hakiki Roma Dondurmacısı, boza severlerin en çok tercih ettikleri mekanlar arasında yer alıyor. Mekanın Florya'da bulunan şubesi de yoğun ilgi görüyor.

ADRES: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 1/A, Bakırköy, İstanbul

  • ASLI BÖREK

Börek ve tatlı çeşitleri ile ünlü olan Aslı Börek, ev yapımı boza lezzetiyle kış aylarını sıcak geçirmek isteyenlerin adresi olmaya devam ediyor. Boza severler, Fatih'in Eminönü semtindeki bu mekanda lezzetli bir boza keyfi yapabiliyorlar.

Adres: Hobyar, Büyük Postane Cd. No:28, 34112 Fatih/İstanbul

  • ÇAYKUR ÇAY VAKTİ - KADIKÖY 

Kadıköy'ün Moda semtinde, hoş sohbet eşliğinde bir boza keyfi yapmak isteyenlere özel mekanlardan biri; Çaykur Çay Vakti oluyor. Çaykur Çay Vakti, nefis boza ve salep seçenekleri ile kış aylarını ısıtıyor. 

ADRES: Caferağa, Moda Cd. No:132, 34710 Kadıköy/İstanbul

BİR YORUM YAPIN 0