İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? 2024 İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

Geçmişin tarihi izlerini taşıyan birbirinden güzel oyuncaklara ev sahipliği yapan İstanbul Oyuncak Müzesi, son dönemlerde birçok kişinin dikkatini çekiyor. Özellikle çocuklu ailelerin eğlenceli dakikalar geçirmek için ziyaret edebileceği İstanbul Oyuncak Müzesinde geçmişten günümüze pek çok oyuncağı görme şansına sahip olabilirsiniz. Peki, İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? İşte yanıtlar...

Köklü tarihiyle her köşesinde eşsiz bir kültürel mirasa ev sahipliği yapan Türkiye'de birbirinden özel müzelere giderek zamanda ufak bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan bu müzelerde kimi zaman krallara ait özel eşyaları kimi zaman da sanatın yansımalarını görmeniz mümkün. Özellikle İstanbul'da yer alan müzelerin çokluğunu göz önünde bulundurursanız çocuklarınızla da gidebileceğiniz onlarca müze var. Bunlardan biri de 4 bini aşkın oyuncağın sergilendiği İstanbul Oyuncak Müzesi'dir. Gelin, çocuklarınızla harika vakit geçirmek için mutlaka görmeniz gereken İstanbul Oyuncak Müzesi'ne birlikte göz atalım.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ NEREDE? İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİNİ KİM KURDU?

1700'lü yıllardan bu yana dek uzanan oyuncak kültürünü gözler önüne seren İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul'un Göztepe ilçesinde yer almaktadır. Şair Sunay Akın tarafından 2005 yılının 23 Nisan gününde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kurulan müze yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ TARİHİ NEDİR? İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ÖZELLİKLERİ

7'den 70'e her yaş grubunun ilgisini çeken İstanbul Oyuncak Müzesi, çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek ya da çocukluk günlerinizi hatırlamak için gidebileceğiniz en güzel yer. Müzede sergilenen oyuncakların her biri dünyanın çeşitli açık arttırmalarından ve antikacılardan özenle seçilmiştir. 

İstanbul Oyuncak Müzesi özellikleri

İstanbul Oyuncak Müzesi özellikleri

Müzeye ilk adımınızı attığınızda sizleri iki kurşun asker karşılayacaktır. Burada bol bol fotoğraf çekilmeyi unutmayın!

İstanbul Oyuncak Müzesi girişi

İstanbul Oyuncak Müzesi girişi

Açıldığı ilk zamanlar 1000'e yakın oyuncağın yer aldığı müzenin içerisinde ise günümüzde 4000'i aşkın oyuncak ziyaretçilerinin beğenisine sunulmaktadır. Adeta bir masal dünyasını anımsatan müzenin her odasında tiyatro sahnesi görünümü hakimdir. Bu eşsiz tasarım Ayhan Doğan'ın imzasını taşımaktadır. 

İstanbul Oyuncak Müzesi oyuncakları

İstanbul Oyuncak Müzesi oyuncakları

Müzenin her odasında farklı bir konsept ve temanın hakim olduğu müzikler ziyaretçilere eşlik etmektedir. Uzay temalı oyuncaklardan II. Dünya Savaşı dönemini yansıtan oyuncaklara, Taş Devri karakterlerinden Temel Reis'e kadar burada binlerce oyuncağı görmeniz mümkün.

İstanbul Oyuncak Müzesi Uzay Odası

İstanbul Oyuncak Müzesi Uzay Odası

5 kata sahip olan İstanbul Oyuncak Müzesi'nde özellikle zürafa şeklindeki aydınlatmalar, çizgi karakter oyuncakları, arabalar, trenler ve uçaklar yoğun ilgi görüyor. Sanal olarak da burayı keşfetme imkanı tanıyan İstanbul Oyuncak Müzesi'ne eğer gelmeyi düşünürseniz mutlaka hediyelik eşya bölümüne de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Oyuncak Müzesi tarihi

İstanbul Oyuncak Müzesi tarihi

Gezinizi tamamladıktan sonra hem soluklanabileceğiniz hem de kahvaltı ve doğum günü gibi etkinlikler planlayabileceğiniz Pembe Cafe'ye gidebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesinden bir kare

İstanbul Oyuncak Müzesinden bir kare

İstanbul Oyuncak Müzesi'nde çocuklarınız için düzenlenen aktivite, atölye ve organizasyonları takip ederek onlara harika bir sürpriz yapabilirsiniz!

İstanbul Oyuncak Müzesi aktiviteler

İstanbul Oyuncak Müzesi aktiviteler

2024 İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Eğer İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret etmek isterseniz 2023 güncel bilet fiyatlarına göre; tam için 160 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Öte yandan öğretmen, 3 yaş üzeri çocuklar ve 65 yaş üstü kişiler için indirimli giriş ücreti 90 TL olarak belirlenmiştir. 

İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

2024 İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ZİYARET SAATLERİ 

Pazartesi günleri kapalı olan İstanbul Oyuncak Müzesi'ni haftanın diğer günlerinde saat 10:00 ve 18:00 arası hafta sonu ise 10:00 ve 18:30 arası ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Oyuncak Müzesi ziyaret saatleri

İstanbul Oyuncak Müzesi ziyaret saatleri

Heatless Curls trendi nasıl yapılır? TikTok Heatless Curls saç modeli

İLİŞKİLİ HABER

Heatless Curls trendi nasıl yapılır? TikTok Heatless Curls saç modeli
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0