Neslican Tay hayatını kaybetti

20 Eylül 2019, 22:06
Neslican Tay hayatını kaybetti

Türkiye'nin kansere karşı verdiği mücadeleyle tanıdığı 20 yaşındaki Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve sosyal medya fenomeni olan 20 yaşındaki Neslican Tay'ın hayatını kaybetmesi, sevenlerini hüzne boğdu.

Neslican Tay kimdir

Neslican Tay 1998 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve şu an Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi gördü.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine "Demir Kadın" diyen Neslican Tay, Ayşe Arman’a verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana rol model oldu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
43 Yorum Var
 • kul 9 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
  Cevapla
 • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
  Genç yaşta ölenlere çok üzülüyorum. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah.
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  kanser olanlar modern tıp yerine farklı şekillerde çare arasınlar bence mesela mr.keshe metodlarını incelesinler...
  Cevapla
 • murat 9 ay önce Şikayet Et
  Mekanın cennet olsun
  Cevapla
 • Ali Kılıç 9 ay önce Şikayet Et
  İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun