Natalie Portman İsrail'i protesto etti

21 Nisan 2018, 09:33
Natalie Portman İsrail'i protesto etti

Filistin doğumlu olan Yahudi oyuncu Natalie Portman, Genesis Prize Vakfının ödülünü İsrail'in uyguladığı politikaları eleştirerek reddetti.

Yahudi asıllı ünlü oyuncu Natalie Portman, her yıl başarılı bir Yahudiye verilen 1 milyon dolarlık ödülü almayacağını dile getirerek bunun bir parçası olmayı reddetti.

Natalie Portman ödülü almama gerekçesiyle ilgili olarak "İsrail’de yaşanan son hadiselerin kendisini olağanüstü derecede rahatsız ettiğini ve İsrail’deki herhangi bir kamuya açık etkinliğe iştirak etmek konusunda kendisini rahat hissetmediğini ve ödül törenine gitmekle iyi bir vicdan sahibi olamayacağını" söyledi.

Natalie Portman'ın İsrail'in insanlık dışı politikalarından şikayetçi olduğu için ödülü reddetmesiyle birlikte kurulduğu 2012 yılından beri düzenli olarak yapılan tören bu yıl iptal edildi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
34 Yorum Var
 • Nuray 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • Alp 3 yıl önce Şikayet Et
  O parayı alıp Filistin de yardım kuruluşlarına bağışlasa super olurdu...
  Cevapla
 • bir kızgın 3 yıl önce Şikayet Et
  bizim mitler şu filistinli profösörü öldüre mossat ajanlarını öldürsün sabah akşam dua edeceğim
  Cevapla
 • Mrsutto 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun sana kiz iste yahudi yada musluman veya hristiyan onemli olan durustluk seref haysiyet kisilik paraya satmamis ruhunu
  Cevapla
 • Almancı 3 yıl önce Şikayet Et
  A.Colak senin benim gözümden düşerdi, emin ol sergilediği hareketle daha büyük bir kitlenin tepkisini üzerine çekmiştir!
 • A.Colak 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir yahudiye anlaman icin onunla is yapcam!!!!Bu kadin akilli ticaret isi yani yahudi isi,eger o odulu alsaydi!!!Cok gozden duserdi!!yani unluluk biterdi!bizim baliklar da zip diye atlar helal olsun falan diye!!!
 • ddddddddd 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu siyonist İsrail hükümeti herkesi kendileri gibi vicdansız, midesiz zannediyor.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun