Mariah Idrissi başörtüsü yüzünden işinden oldu

27 Nisan 2018, 10:50
Mariah Idrissi başörtüsü yüzünden işinden oldu

Batının ilk müslüman mankeni olan Mariah Idrissini, sırf başörtü taktığı için makyaj markasıyla imzaladığı kontrat iptal edildi.

Müslüman model Mariah Idrissi, başörtü taktığı gerekçesiyle işinden kovulduğunu ifade etti. Bir markanın reklam filminde yer alan Idrissi, İTV kanalına şu açıklamayı yaptı: "Kozmetik markasıyla işbirliği, taktığım başörtü yüzünden sonlandırıldı. Bu kişisel bir şey değildi biliyorum ancak sırf Müslüman olduğum için başıma gelenler şok ediciydi." 

"BENİM İÇİN KADIN KADINDIR"

Başörtüsü konusunda kadınlarda ayrımcılık yapılmaması gerektiğini vurgulayan Idrissi, "Benim için kadın kadındır. O yüzden bana verilen bu tepki gerçekten şok ediciydi" dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
26 Yorum Var
 • Seyit 2 yıl önce Şikayet Et
  Cani gonulden destekledigimiz aselsan basortulu sitajiyer almazken bakasina ne diyelim.
  Cevapla
 • ben 2 yıl önce Şikayet Et
  bir çok yorumcu bu kişinin müslüman olamayacağı anlamında yorum yapmış. heeeey millet!!! bir insan birini tekfir ettiği zaman, eğer o kişi müslüman ise tekfir eden kendisi "kafir" olur. kalbine mi baktınız, öyle bir meziyetiniz mi var yahu. ne kadar çok biliyorsunuz öyle klavye müslümanları. ha mankenlik özellikle bayanlar için dinimizce uygun olmayabilir o ayrı. daha kendinizi nasıl bir tehlikeye attığınızı bile göremiyorsunuz. bir insan büyük günahları işlese bile eğer "müslümanım" diyorsa o Allah ile onun arasındadır. günah işleyen her kes kafir olsaydı ortada müslüman kalmazdı.
  Cevapla
 • kırık kalp 2 yıl önce Şikayet Et
  keşke atmasalar mış hani başörtüsü
  Cevapla
 • kırık kalp 2 yıl önce Şikayet Et
  makaj yapmış boya badana saçları hep açık şimdiki tesettür içler acısı başörtüsü ve daracık tayt çoook yazık şimdiki gençliye
  Cevapla
 • Feraset 2 yıl önce Şikayet Et
  Makyaj tanıtımı için bir başörtülü müslümanla çalışmak istememeleri çok yerinde ve anlaşıkır Anormal olan başörtülü kşişinin makyaj tanıtımında ısrarcı olması Başörtüsüde yok aksesuar
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun