Mehmet Bozdağ: 1 yıldır evden çıkamıyorum

26 Mayıs 2018, 10:41
Mehmet Bozdağ: 1 yıldır evden çıkamıyorum

TRT kanalının fenomen dizisi 'Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı ile senaristi Bilecik'te genç hayranlarla buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir söyleşi programında konuşmacı olarak Mehmet Bozdağ yer aldı.

Bozdağ, burada gençlere nasıl senarist olduğunu ve yaptığı diziler hakkında bilgi vererek, "Türkiye'nin en büyük problemlerinden bir tanesi hakikatli yoğun bir çalışma. Aslında Diriliş Ertuğrul çok ciddi bir hikayeyi anlatma gayesinde ve ben bunu yaparken biraz sonra anlatacağım her sahneyi tasarlarken her sahneyi yazarken derin bir okumalar ve derin bir mesajlar taşıyor.

Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz. Aşağı yukarı 1 buçuk yıldır hiçbir yere gidemedim. Bilecik'e gelmemin nedeni Fahri Tuna ağabeyim çok güzel bir proje hazırlamış onun kapanış programında yalnız bırakmamak ve burada salonu dolduran siz gençlerle bir araya gelmekti. Buraya geldim çünkü bir zamanlar bende bu genç kardeşlerim gibiydim.

Benimde büyük hayallerim vardı, hedeflerim vardı. Allah nasip etti oldu. O yüzden bu sıralarda oturan arkadaşlara bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer hayal ediyorsanız, hayal ettiğiniz doğrultuda çalışıyorsanız, sabırlıysanız ve her şeyden önemlisi inat ediyorsanız, iyi bir anlamda söylüyorum bunu, Allah bütün kapıları açıyor ve istediğiniz hayallere ulaşabiliyorsunuz" dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • HalitBinVelit 2 yıl önce Şikayet Et
  Son bölümlerde dizi gerçeğinden iyice saptı? Gerçekde Ertuğrul gaziden sonra Vefat eden Halime Hatunu Genç yaşda öldürdünüz?.. Bu nasıl bir seneryo?
  Cevapla
 • Dirilişçı genç 2 yıl önce Şikayet Et
  Her ne olursa olsun tüm Türkiye'ye Tarihimizi anlatan bizim tarihe merak duymamızk sağlayan bir dizi bu herşeyi bir karaktere bağlamamamiz lazım
 • Ö.FARUK B.AKKAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğru bir iş ve en önemlisi güzele ve zora karşı bol sabır olması lazım sabır ın olmadığı yerde asla başarı olmaz.
  Cevapla