Mahmut Tuncer'e hapis şoku!

20 Haziran 2018, 12:44
Mahmut Tuncer'e hapis şoku!

İzmir'de yaşayan bir müzisyen kendisine ait olduğunu iddia ettiği eserinin Mahmut Tuncer ve çalıştığı plak yetkilisi tarafından izinsiz kullanıldığı iddia ederek Mahmut Tuncer'e dava açtı.

Mahmut Tuncer'in eserini izinsiz kullanıldığını iddia eden Bilgin Çetin'in bulunduğu şikayet neticesinde Cumhuriyet Başsavcılığı Fikri ve Sinai Haklar Soruşturma Bürosunun hazırladığı soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianameye göre Mahmut Tuncer ve plak yetkilisi Mustafa Özdemirler hakkında "Manevi veya mali haklara tecavüz" suçundan 5 yıla kadar hapis isteniyor. 

İddianamede yer alan bilirkişi raporuna göre Bilgin Çetin'in "Cincon" isimli eserinin noter tarafından kendisine ait olduğunu tastik ettirdiği, ancak Mahmut Tuncer'in "Ankara" isimli eseri ile "Cincon" isimli eserin melodilerinin birbirine benzer olduğu ifade edildi. 

Mahmut Tuncer ve plak şirketi yetkilisi Mustafa Özdemirler ise MESAM ve MSG isimli Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı kuruluşlardan teyit aldıklarını yapılan her işlemin yasal olduğunu iddia ettiler. 

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar