Amine'den nişanlısı Mesut Özil'e destek!

Dün akşam Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklayan futbolcu Mesut Özil'e bir destekte nişanlısı Amine'den geldi.

Mesut Özil, 2009'dan bu yana 92 kez giydiği ve 23 gol atarak Almanya Milli Futbol Takımın'daki kariyerini sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la olan fotoğrafını paylaştığı için ağır eleştirilere maruz kalan Özil, şu açıklamalarda bulundu: "Alman Futbol Federasyonu ve diğer birçok kişinin bana olan davranışı nedeniyle artık Almanya Milli Takımı formasını giymek istemiyorum. Bu kararı vermek benim için çok zor oldu. Çünkü takım arkadaşlarım için, teknik ekip için, Alman halkı için her zaman her şeyimi verdim. Ama Alman Futbol Federasyonu'ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti. Almanya'ya vergi ödememe, Alman okullarına bağışlarda bulunmama ve Almanya'yla Dünya Kupası'nı kazanmama rağmen, hâlâ topluma kabul edilmedim çünkü onların gözünde hala göçmenim. Kazandığımızda 'Alman', kaybettiğimizde 'göçmen' oluyorum. Podolski ve Klose, hiçbir zaman Polonyalı-Alman olarak görülmedi, ben neden Türk-Alman olarak görüldüm? Türk ve Müslüman olduğum için mi? Türklüğüm'e saygı göstermemeleri artık bardağı taşıran son damla oldu."

Ardından Amine Gülşe sosyal medya hesabından Mesut Özil'le olan fotoğrafını paylaşıp altına "Her zaman yanındayım" mesajını paylaştı.

Bora Akkaş ve Seda Türkmen'in evliliğinde kriz çıktı

İLİŞKİLİ HABER

Bora Akkaş ve Seda Türkmen'in evliliğinde kriz çıktı
Canan Hoşgör'ün davasında yeni gelişme!

İLİŞKİLİ HABER

Canan Hoşgör'ün davasında yeni gelişme!
Harbiye Açıkhava'da Yıldız Tilbe izdihamı

İLİŞKİLİ HABER

Harbiye Açıkhava'da Yıldız Tilbe izdihamı

BİR YORUM YAPIN 5

Münevver 5 yıl önce

Anime çok ğüzel maaşslah

Toplam 1 beğeni

Alperen. K. 5 yıl önce

Ikinizden de Allah razi olsun.Tùrk devleti gūclūdùr.Dini islamdir.Vekilimiz de Allahdir.Allah bize yeter.

Toplam 1 beğeni

Alp eren 5 yıl önce

Soz konusu Türk olunca Nazi ırkçılığı sorun olmuyor. Almanyadaki dostlar cogalin almanyayi yeniden insaa eden Turklerdir

Toplam 2 beğeni

Asım 5 yıl önce

"Amine" Ne güzel ismi var, Maşallah.

Toplam 8 beğeni

Muray 5 yıl önce

Kendi de güzel maşallah.

Toplam 2 Beğeni