Altı yıl önce hayatını kaybeden Türk halk ozanlığının en başarılı temsilcilerinden biri olan Neşet Ertaş'ı anmak için düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Neşet Ertaş Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen festival, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Müzik ve Görsel Sanatlar Üniversitesi, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi işbirliğinde Kırşehir Cacabey Meydanı'n da devam ediyor. 

Sunuculuğunu Duygu Canbaş'ın üstlendiği festivalde ilk olarak sahneye Ferhat Göçer çıktı. Göçer, yaklaşık 10 bin kişinin izlediği konserde büyük ustanın 'Neredesin Sen' isimli eserini seslendirdi. Konserin ardından bir konuşma yapan Göçer, "Türkçe müzik dinleyen herkesin gönlünde taht kuran büyük bir ustanın huzurundayız. Acı dolu bir hayatı olan büyük ustanın en çok ‘Yalan Dünya' türküsünü beğeniyorum. Benim duygularımı anlatan müthiş bir edebiyata sahip eserdir. O şarkı söylediği zaman dinlediğimde benim bütün hücrelerine genlerime kadar işlediğini hissederim. Ben Neşet Ertaş'ın askeriyim" ifadelerini kullandı. 

Ferhat Göçer'in yanı sıra festivale Ahmet Yazgan, Fındık Buse Katılmış, Aytuğ Gökdemir, Elif Buse Doğan gibi yerel sanatçılarda da katıldı. 

Festivalin ikinci gününde ise arabesk müziğinin başarılı sesi Kibariye sahne aldı. Kibariye güçlü yorumuyla dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. 

İLİŞKİLİ HABER

Kibariye annesinin görüntülerini yalanladı

İLİŞKİLİ HABER

Özyağcılar Ailesi'nin mütevazi tekne keyfi

İLİŞKİLİ HABER

İbrahim Tatlıses'ten oğlu İdo'ya övgü!

BİR YORUM YAPIN 1

Leyla 3 yıl önce

Büyük usta mekanın cennet olsun, yüreğinden gelen samimi eserlerin hep yaşayacak.çok güzel türkü tadında türkülerini dinlemek.