Hakan Peker şarkısının top listesine girmediği için KRAL TV kanala avukat ve polis gönderdi.

Şarkıcı Hakan Peker Kral Tv'nin yeni şarkısına çok yer vermediği için kanala polis ve avukatını göndererek tutanak tutturdu. Ayrıca klibinin yayınlanmamasını istedi. Bu olayı duyan MÜYAP ise üyeliği olan Hakan Peker'i haysiyet kurulana sevk etti.

Kral Tv'nin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay ise olayla ilgili şu açıklamaları yaptı: "Bütün sektör, Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor.Biz 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor. Ancak tüm bu kaynaklarda üst sıralarda olan listede Mehmet zirveye yerleşebiliyor."

Polislerle beraber kanala giden Hakan Peker'in avukatı Cengiz Balcı ise; "Hakan Bey, haksız rekabet, tarafsız yayıncılık, hukuksuzluk ve ilkesizlikle karşı karşıya kaldı. Yasal hakkı olarak bu durumun tespitini yaptırıp eserini o TV Grubu'nda yasaklattı. Çünkü kendisine etik davranılmadığına inanıyor." şeklinde açıklamalarda bulundu.

İLİŞKİLİ HABER

Doğay Rutkay ekranlara geri dönüyor

İLİŞKİLİ HABER

Ajda Pekkan Hollywood yıldızlarının otelinde kaldı

İLİŞKİLİ HABER

Tuba Büyüküstün ressamlığa merak saldı

BİR YORUM YAPIN 0