Şarkıcı ve söz yazarı Aslızen, disleksi hastası olan kızının yaşadığı zorlu süreci ve hastalığının nasıl fark edildiğini bir televizyon programında anlattı.

Uzun bir aradan sonra ilke kez ekranlarda görüntülenen ve ikinci bebeğini kısa bir süre önce kaybeden şarkıcı Aslızen, gündüz kuşağınde yer alan bir televizyon programına konuk oldu. Programda disleksi hastası olan kızı hakkında konuşan Azlızen, "Kızımın rahatsızlığını 1'inci sınıfa başladığında İngilizce öğretmeni fark etti. Kızım baskı altında hissettiği için acısını bizden çıkartıyor." dedi.

DİSLEKSİ HASTALIĞI NEDİR? BELİRTİLERİ NELERDİR? öğrenmek için  tıklayabilirsiniz...

"KIZIM HER ŞEYİ BİZİ AYNADA GÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ TERS GÖRÜYOR"

"Disleksi rahatsızlığından dolayı sürekli okul değiştiriyoruz, rehabilitasyon merkezine gidiyoruz. Okuyamıyor, yazamıyor. Gözü de ters mercek görüyor, yani bizim aynada gördüğümüz gibi görüyor. Her şeyi tersten yazmayı çalışıyor. Matematikte çok iyi, resimleri de üç boyutlu çiziyor. 1. sınıfa giderken İngilizce öğretmeni fark etti. Anaokulu zamanından beri her şeyi tersten tutar, tersten yazardı. Düz yazamıyor, bakamıyor inşallah atlatırız." diyerek sözlerine devam etti.

"KENDİ GERİDE TUTTUĞU İÇİN ACISINI BİZDEN ÇIKARIYOR"

"Böyle çocuklar baskı altında olup kendini geride tutuyor bunun da acısını bizden çıkartıyor. Ağlama krizleri oluyor. Eşim bakıyor şu an o olmasaydı bakıcılar falan bakamıyor. Eşim de sağ olsun çok destek kendi kızı gibi. Kendi babasıyla da arada görüşüyor."

İLİŞKİLİ HABER

Başak Dizer'e gelen reklam teklifini Kıvanç Tatlıtuğ kabul etmedi

İLİŞKİLİ HABER

Diriliş Ertuğrul'un yapımcısından Burak Özçivit müjdesi!

İLİŞKİLİ HABER

İrem Derici'den şok açıklama: 'Başımı sokacak evim bile yok'

İLİŞKİLİ HABER

Meghan Markle'dan muzlu kek tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Özge Ulusoy dakikalarca alkışlandı!

İLİŞKİLİ HABER

Şükran Ovalı'ya uyarı! 'Müslüm' filmi sütten keser

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu Sevda Dalgıç hastaneye kaldırıldı

BİR YORUM YAPIN 0