Mutlu Kaya'dan sevindirici haber geldi!

24 Ekim 2018, 15:18
Mutlu Kaya'dan sevindirici haber geldi!

Ses yarışması ile adını duyuran Mutlu Kaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu hastaneye kaldırılmıştı. Tekerlikli sandalyeye mahkum kalan Kaya'dan mutlu haber geldi.

Diyarbakır'da evinin kapısının önünde silahlı saldırıya uğrayan Mutlu Kaya uzun süre tedavi gördü. Ancak yürüme konuşma ve hareket yetisi kısıtlanan Kaya, farklı hastanelerde tedavi görmesine rağmen sonuç alamadı. 6 ay önce Refleksoloji Uzmanı Mehmet Savaş'la tanışan Kaya'nın hayatı bir anda değişti. Beyne elektrik sinyalleri uygulayan Firavun yöntemi ile sağlık durumu daha iyiye gitmeye başladı. Savaş Kaya'nın sağlık durumu ile ilgili şunları söyledi: 

"Mutlu Kaya 6 aydır tedaviye devam ediyor. Çok şükür iyiye gidiyor. İlk geldiği dönemde ayak sürtünmeleri falan vardı. Avuç içi açılmıyordu, konuşması fazla yoktu. Şimdi konuşması çok akışkan, avuç içini açabiliyor.

Bu yaptığımız refleksolojidir. Refleksoloji ayak tabanı ve avuç içine yapılan bir tedavidir. Bu tedavide dünyanın etkili tedavilerinden bir tanesidir. Yeni bir tedavi değil. 12 bin yıl önce firavunun aldığı bir tedavidir. Mezarından çıkan tabletlerden refleksiyolojinin faydalarını anlatıyor. Masaj bu sinir sonlarını uyararaktan beyne ileti gönderiyoruz Mutlu 6 ay önce başladı, durumu iyiye gidiyor ama 1-2 yıl sürecek. Yürümenin dışında inşallah kendisini koşturacağız"

Kaya'da yürüme ve konuşma yetisini yeniden kazandığı için çok mutlu olduğunu şu sözlerle ifade etti: "Gördüğüm tedaviyle şimdi konuşuyorum. Yavaş da olsa yürüyorum. İnşallah koşacağım da. Tek başımayken şarkı söylüyorum. Bazen söyleyebiliyorum, bazen de söyleyemiyorum. Benim en büyük hayalim eski sağlığıma kavuşmak, koşup şarkı söylemek"

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar