Ahmet Kural savcılığa çağrıldı! Sıla'nın avukatından şaşırtıcı açıklamalar

02 Kasım 2018, 14:23
Ahmet Kural savcılığa çağrıldı! Sıla'nın avukatından şaşırtıcı açıklamalar

Şarkıcı Sıla, dün savcılığa Ahmet Kural'ın kendisine şiddet uyguladığını söyleyerek şikayette bulunmuştu. Savcılık Ahmet Kural'ı ifadeye çağırdı. Bunun ardından Sıla'nın avukatı Rezan Epözdemir 3 tanığın ifadesini başvurulmasını talep etti. Olayla ilgilide detaylar verdi.

Dün Sıla Gençoğlu, İstanbul Çağlayan Adliyesine giderek Ahmet Kural'ın kendisine şiddet uyguladığını söyleyerek şikayette bulunmuştu. Bu iddialar üzerine Kural, "Bu çirkin iddiaların hiçbirini kabul etmiyorum. Bununla ilgili hukuki yollara başvuracağım. Çok üzgünüm, çok!" şeklinde açıklama yapmıştı. Bugün ise Baş Savcılık ünlü şarkıcının şikayeti üzerine Ahmet Kural'ı, şiddet uyguladığı iddiası üzerine ifadeye çağrıldı. 

Savcılık Sıla'nın avukatı Rezan Epözdemir, ünlü şarkıcının şoförününde bulunduğu 3 kişinin tanık olarak dinlenilmesini talep etti. Savcılık bunun üzerine ikisi kadın olmak üzere 3 kişiyi tanık sıfatı ile dinledi.

İŞTE AVUKATIN AÇIKLAMASI;

"Bir kısım tanıklar beyanda bulunmak istedi. Birisi beyanda bulunacak. Soruşturmanın gizliliğiyle ilgili bu tanıkları olaya ilişkin bilgiye haiz olan tanıklar olacak. Bunlar bir şekilde sabah bir kısmı magazin programlarında da yer aldı. Menajerine de mailler atılmış. Başsavcılık makamı uygun gördü, tanıklar dinlenecek.

Soruşturmanın bir an önce nihayete ermesini bekliyoruz biz. Varsa kanun arama özgürlüğümüzü kullanacağız. Yoksa da saygı duyacağız. 

Sıla’nın psikolojik durumu merak ediliyor. Biraz önce yanındaydım. Tabi çok zor, kabul edilebilir değil. Bir kadının sanatçının saldırıya maruz kalması kabul edilemez.

Benzer travmaları gördük. Sıla'nın da yaşadıkları kolay değil. 45 dakika süren ağır şiddet var. Bizi aradığında da olayın şokunu yeni atlatmıştı. Ertesi gün doktora götürdük. Koruma talebimizi de başvurmuş olduk.

Vücudunun değişik yerlerinde ekimozlar var. Kamuoyunda şöyle bir algı var. Dosyada başka fotoğraflar da var. Hastanedeki sağlık raporuna göre, kafasından kulaklarına kadar çok ciddi ekimozlar var. Tedavi süreçleri de devam ediyor.

Göz kapaklarının sağı ve solu sararmıştı. Fakat morali iyi. STK'ların, bütün kadınların, toplumun değişik kesimlerinin ve bir çok önemli ismin desteği var.

Şu merkezli değerlendirme yaptık. Bu ülkede fiziksel şiddete maruz kalan, ekonomik gücü olmadığı için, korkutulduğu için, hukuki yollara başvuramayan binlerce kadın var. Sıla gibi toplumda kanaat önderi olan bir kadının, bununla ilgili hak arama özgürlüğünü kullanması aslında şiddet gören kadınların tamamının bir haykırışı.

Kamuoyunda şeyi de duyuyorum. "Keşke böyle bir adım atmasaydı" Bir kadının, böyle bir saldırıyı kabul etmesi mümkün değil.

Efendim 'kolundan tuttum, çektim vesaire... Avrupa'da dünyada en fazla dinlenen istatistiksel verilere göre Tarkan ve Sıla. Sıla, tanınan kıymetli bir sanatçı. Sıla, hiç olmamış şiddet olayını varmış gibi gösterip buradan nemalanacak mı? Sıla'nın buna ihtiyacı yok. Konserlerine binlerce kişi geliyor. Toplumun teveccühüne mazhar olan bir sanatçı. Ne yaptı yani, kendini duvardan duvara mı vurdu? PR, prim mi elde etmeye çalıştı?

Eylemin nasıl olduğu bellidir, sağlık raporu bellidir. Basına yansıyanlar dışında çok kapsamlı fotoğraflar var. Hastane raporu da ortadadır. Tanıklar dinlenmiş olacak. Pazartesi günü itibariyle şüphelinin ifadesine başvurulacak. Başsavcı da olumlu olumsuz bir irade ortaya koyacaktır."

İŞTE SILA'NIN SAVCILIK AÇIKLAMASI;

EKİMOZ NEDİR?

Herhangi bir travma ile kılcan damarların ciddi hasar alması sonucuna denir. Kılcan damarlarındaki kanın cilde yerleşmesi ile kırmızı, mor ve kahverengi lekeler oluşur. Darbeye neden olan aletlere göre ekimoz belirtileri de değişir. Cildin en hassas olan bölgesinde bu durum daha belirgin görülür. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
6 Yorum Var
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Şu boş insanları gündemde tutmayın zihnim zehirlendi
  Cevapla
 • Düzceli 2 yıl önce Şikayet Et
  Sırrı süreyya önder ile aynı sahneyi kullanan insanların hümanizm anlayışı ancak bu kadar olur.
  Cevapla
 • Ethem 2 yıl önce Şikayet Et
  Bi ay falan ardanın işlerini dinledik şindi bunlar bi kaç hafta gider memlektte malzeme çok ardanın işi nooldu hafi kapandı gitti bu noolcak aynı işte kapanıp gider hade yorman kafanızı
  Cevapla
 • aliyar 2 yıl önce Şikayet Et
  bu avukat tamamen sovmen. kesin bir katakulle vardir.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Ay arkadaş garibanın davası bu kadar hızlı ilerlemez
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun