İbrahim Tatlıses'e soy ismini veren Yılmaz Tatlıses vefat etti!

Felaket Tellai Onur Akay sosyal meyda hesabından paylaştı. İbrahim Tatlıses'e soy adını veren Yılmaz Tatlıses hayatını kaybetti.

İbrahim Tatlıses'in birçok şarkısının söz yazarı olan Yılmaz Tatlıses'in vefat ettiği öğrenildi. Acı haberi sosyal medya hesabından Onur Akay duyurdu.

Akay, Mavi Mavi, Seni Sevmeyen Ölsün ve Ağla Gözlerim gibi bir döneme damga vuran şarkıların sözlerini yazan Yılmaz Tatlıses'in ölüm haberini işte bu sözlerle açıkladı: "İbrahim Tatlıses’e soyadını veren ünlü şarkıların söz yazarı ve bestecisi Yılmaz Tatlıses’i kaybettik. Nuri Sesigüzel’den İbrahim Tatlıses’e, Müslüm Gürses’ten Ferdi Tayfur’a ve Zeki Müren’e kadar çok sayıda ünlü isim tarafından şarkıları okunan ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Yılmaz Tatlıses, Ekim ayında Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 73 yaşındaki değerli sanatçımız, KOAH hastalığına yakalanmış ve akciğerleri iflas etmişti.

Aynı zamanda Yılmaz Tatlıses, İbrahim Tatlıses'e soy ismini vermiştir. 

YILMAZ TATLISES KİMDİR?

Yılmaz Tatlıses'in birçok bestesi Zeki Müren, Gönül Akkor, Adnan Şenses ve Müslüm Gürses gibi sanatçılar tarafından seslendirilmiştir. Mavi Mavi, Seni Sevmeyen Ölsün, Ağla Gözlerim, Hatıran Yeter gibi bir döneme damga vurmuş şarkılarda söz yazarı veya besteci olarak imzası yer alan Tatlıses’in, geçtiğimiz aylarda ‘Hatıran Yeter’ isimli bestesine ‘Zakkum’ tarafından klip çekilmiş ve 40 milyonun üzerinde izlenmişti. Serkan Kaya'nın 2016 yılındaki  "Bu Şehrin Geceleri" seslendirdiği şarkının sözleri de Tatlıses'e aittir.

BİR YORUM YAPIN 2

s.adere 5 yıl önce

AllahRahmetEylesin...AyniZamanda.sesideGuzeldir sanatcimizin.kimse bilmez..RabbimAilesineSabir versin

aga 5 yıl önce

allah rahmet eylesin icmeyin su sigarayi kardesim ,,

Toplam 1 beğeni