Ahmet Kural'a 3 yıl hapis istemi!

04 Kasım 2018, 09:13
Ahmet Kural'a 3 yıl hapis istemi!

Ünlü şarkıcı Sıla'ya fiziki ve ruhsal şiddet uyguladığı için ve bunu televizyon ekranlarında dile getirdiği için şarkıcının avukatı tarafından yeni bir dava açıldı.

"Karşılıklı itişme çıktı, kolunu tuttum" sözlerini televizyonda sarf eden oyuncu Ahmet Kural hakkında kasten yaralama ve bunu dile getirme  suçundan dolayı yargılanması ve bu cezanın emsal nitelik taşıması için ikinci bir dava açıldı. Dava, şarkıcı Sıla'nın avukatı Rezan Epözdemir tarafından savcılığa dilekçe olarak sunuldu. 

AHMET KURAL'IN SAVUNMASI;

İŞTE SAVCILIĞA SUNULAN DİLEKÇE;

Şüpheli Kural'ın bir televizyon kanalının ana haber bültenine, hakikatten uzak, gerçek dışı, suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarda bulunduğu aktarıldı.  Şüpheli Kural'ın, "Aramızda karşılıklı itişme çıktı. Bu esnada kolunu tuttum." yönündeki açıklamalarının dosyadaki mevcut fotoğraflar, darp raporu ve diğer tüm belgelerle örtüşen, yaralama eylemenin kabulü niteliğinde olduğu belirtildi. Zira şüpheli Ahmet Kural, uyguladığı şiddet inkar edilemez boyutta olduğu için eylemini basitleştirme ve olağanlaştırma gayreti içerisinde suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarda bulunmuş, bahse konu beyanlarda dahi müvekkile fiili müdahalede bulunduğunu ikrar etmiştir."

Ayrıca anayasaya göre 3 yıla yakın kasten yaralama ve tehdit ettiği için Ahmet Kural'ın hapis cezası ile yargılanması gerektiği beyan edildi.

ŞOFÖRÜN KORKUNÇ İFADESİ

Sıla'nın özel şoförünün ifadesi de ortaya çıktı. Mahmut Kapçak ifadesi;
"Beni aradığında sesi titriyordu, almaya gittiğimde üzerindeki kıyafetler dağılmış haldeydi. Aracı sürdüğüm sırada Ahmet Kural'ın kendisini dövdüğünü söyledi..."

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • ümit 2 yıl önce Şikayet Et
    ne sılaymış arkadaş.fox tvnin spkeri karısını dövünce kimseden ses çıkmadı. adam atatürk süveteri giyerek olayı ört bas etti.
    Cevapla
  • sefa7 2 yıl önce Şikayet Et
    Boşanın gitsin diyeceğim ama nikah da yok. çık çıkabilirsen işin içinden...
    Cevapla